USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
28 Temmuz 2023 Cuma 16:26

30 Ülkeden 200 Firma İşbirliği İçin Bursa’da

30 Ülkeden 200 Firma İşbirliği İçin Bursa’da

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürütülen Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü UR-GE Projesi, firmaların ihracat odaklı büyümesine ivme kazandırıyor. 2 ayrı UR-GE Projesi kapsamında 30 ülkeden yaklaşık 200 yabancı alıcı Bursalı firmalarla ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.


BTSO tarafından Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürütülen Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü UR-GE Projesi, firmaların ihracat odaklı büyümesine ivme kazandırmaya devam ediyor. BTSO’nun liderliğinde düzenlenen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (UR-GE) ile firmalar hem ihracatını hem de katma değerli üretimini artırıyor. UR-GE üyesi 39 firma, Uludağ Salonu’nda düzenlenen B2B organizasyonunda yabancı alıcılarla bir araya geldi.


Dünyanın Dört Bir Yanından Katılım

Programa, dünyanın dört bir yanından sektör temsilcisi katıldı. Rusya, Özbekistan, Fas, Cezayir, Irak, İngiltere, İspanya, Polonya ve Sırbistan gibi birçok ülkeden firma, Bursa’daki bebe ve çocuk konfeksiyonu sektör temsilcileriyle yeni ticaret köprüleri oluşturdular.


“Elde Edilen İhracat Başarılarında UR-GE Projelerimiz Önemli Katkılar Sağlıyor”

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Oda olarak sektörün ihracat odaklı büyümesi için her yıl çalışmalarını artırarak sürdürdüklerini söyledi. Bebe-çocuk ve giyim sektöründe 30 ülkeden yaklaşık 200 alıcıyı Bursalı firmalarla buluşturduklarını kaydeden İsmail Kuş, “Sektörümüzün dünyaya açılmasında ve son yıllarda elde edilen ihracat başarılarında UR-GE projelerimizin çok önemli katkıları var. Ülkemizin ihracat odaklı kalkınma hedefleri doğrultusunda, Ticaret Bakanlığı’mızın sunduğu desteklerle gerçekleştirdiğimiz UR-GE projeleri sayesinde yüzlerce firmamız yurt dışı pazarlarında artık çok daha etkin bir noktaya geldi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak yine Ticaret Bakanlığımızın destekleriyle gerçekleştirdiğimiz alım heyeti organizasyonumuzda da firmalarımız yeni ticaret bağlantıları kurdu. Destekleri için Bakanlığımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.