USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
11 Mart 2021 Perşembe 22:40

"KIRMIZI ET ÜRETİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

"KIRMIZI ET ÜRETİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, genişleme çalışmalarına başladıkları Suluova TDİ Besi OSB’nin 90 hektarlık mevcut alanının 65 hektarlık artışla 155 hektara çıkacağını açıkladı.

 


Mevcut 10 bin başlık hayvan kapasitesinin de iki kat artmasını öngördüklerine değinen Vali Masatlı, “Genişleme çalışmalarının tamamlanmasıyla yer tahsisi için bekleyen yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ve önümüzdeki süreçte Amasya’yı bir kırmızı et üretim merkezine dönüştüreceğiz” dedi.

 


Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi genişleme toplantısına başkanlık eden Mustafa Masatlı, bulunduğu coğrafya ve verimli toprakları itibariyle tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun şekilde yapıldığı kentin tarımsal hasılasının ülke ortalamasının oldukça üzerinde seyrettiğine değinerek “İlimiz hatırı sayılır ölçüde bir büyükbaş hayvan varlığına sahip. Özellikle Suluova ilçemizde yoğunlaşan büyükbaş besi hayvancılığı faaliyetlerinde ülkemizde başı çeken illerden biriyiz. Ülkemizin ilklerinden olan Suluova Besi OSB bu alanda farklı bölgelere örnek teşkil etmektedir” diye konuştu.

 


Masatlı, “Tüm bu çalışmalarımızın temel amacı ise Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere çizdiği 2023 vizyonunda, Amasya için öngörülen hayvancılık hedeflerine ulaşmaktır. Yapılan bu genişleme çalışması ayrıca Amasya ekonomisi ve istihdamına da önemli katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

 


Toplantıda bakanlıklardan gelen uzmanlar ile bazı kurumların yöneticileri tarafından Suluova Besi OSB’nin genişleme faaliyetleri kapsamında tamamlanması gereken prosedüre ilişkin görüşmeler yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..........................

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin