USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
28 Haziran 2021 Pazartesi 17:13

'EMEKLİNİN SESİNE KULAK VERİN'

'EMEKLİNİN SESİNE KULAK VERİN'

 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Uludağ Şubesi, 3. Olağan Genel Kurul'unu gerçekleştirildi. Oybirliği ile yeniden Başkan Seçilen Kenan Pars, kuruldukları 2014 yılından bugüne kadar emekliler adına çok sayıda projeye ve anlaşmaya imza attıklarını dile getirdi. Pars, Beyaz Sayfa İletişim’in emeklilerin sorunlarının gündeme getirilmesine yönelik katkıları nedeniyle Genel Müdür Erdal Çatalkaya’ya da teşekkür plaketi takdim etti.

 

‘BAYRAM İKRAMİYESİ ARTMALI’

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada emekliliğin herkesin ortak paydası olduğunu belirten TÜED Uludağ Şubesi Başkanı Kenan Pars, “Herkes bir gün emekli olma hayalini taşımaktadır. Bu yüzden tüm bireylerin emeklinin sorunları ve sıkıntıları konusunda duyarlı olması gerekmektedir. Ülkeyi yönetenlerin ve yönetme iddiasında olanların öncelikli hedefi, emeklilerin mutlu olduğu bir ülke yaratmak olmalıdır. Emeklinin mutlu olması, refah düzeyiyle doğru orantılıdır. Emeklilerin öncelikli beklentileri; seyyanen zam ve intibak yapılması, bayram ikramiyesinin artırılması, ek ödemelerin yükseltilmesi, katkı paylarının kaldırılması, bankalardaki promosyonun artırılması ve TOKİ'den daha uygun fiyatlarla ev verilmesidir” diye konuştu.

 

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Üyelerin daha kaliteli hizmetlerden daha uygun fiyatlarla faydalanmasını sağlamaya çalıştıklarına da dikkati çeken Pars, “İndirim anlaşmaları imzalayarak akaryakıttan sağlığa, giyimden eğitime, konaklamadan tekstile kadar birçok alanda üyelerimize büyük kazanımlar sağlıyoruz. TÜED Genel Merkez bünyesindeki avukatlar ve sosyal güvenlik uzmanları vasıtasıyla üyelerimizin emeklilikle ilgili tüm sorunlarının çözümü noktasında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Parlamento’da bulunan milletvekillerimizden bir an önce emeklilerin sesine kulak verilmesini istiyorum. Herkes bir gün emekli olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Buket Budak