USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Şubat 2023 Perşembe 16:33

Acıyla Gururu Birlikte Yaşayan Bir Ülkeyiz

Acıyla Gururu Birlikte Yaşayan Bir Ülkeyiz

Türkiye'nin yüreğine düşen ateş yanmaya devam ederken şu detayı öncelikli aktarmak istiyorum. Dünyanın var olduğundan bu yana insanlık tarihinin en zor zamanları, hep doğal afetler olmuştur. Tıpkı bugünkü gibi... 10 ilimizi etkileyen, yıkıcı etkisi çok büyük deprem afetinin neden olduğu tarihimizin en acı günlerini yaşıyoruz. Elbette geçmişte olduğu gibi bugünleri de aşacağız.

Her şeyden önemlisi, böylesi bir felaketin altından ancak devlet ve millet dayanışmasıyla kalkabileceğimizin bilince sahip olmamızdır. İşte bunun farkında olan Türkiye, adeta tek yürek olup kenetlendi.
85 milyon, depremzedelere yardım edebilmek için seferber oldu.


Bir yandan deprem felaketiyle büyük üzüntü yaşarken diğer bir yandan ulusça ortaya konulan dayanışmayla göğsümüz kabararak gururlanıyoruz. Bunlar yaşanırken bir nebze de olsa tesellimiz, saatler sonra enkaz altından insan üstü ekip mücadelesiyle sağ çıkarılan canlarımız oluyor.

Felaketi yaşadığımız 6 Şubat sabahından itibaren ülke genelinde olduğu gibi kentimizde de pek çok kurum ve kuruluşlar deprem bölgelerine personel, araç ve gerecin yanı sıra ihtiyaç duyulan malzeme yardımı için seferber olmuş durumda. Şehrin her noktasında bu manzaraları görünce ne kadar büyük bir ulusun ferdi olma gururunu yaşarken bir yandan da eminim ki pek çoğumuz, gördüğü manzara karşısında duygulanıp gözyaşı döküyordur.


Elbette hayat da bir yandan olağan hızıyla devam ediyor. Bu saatten sonra artık vefat edenlerin sayısının artışını takip etmekten daha çok mucize haberleri, umutlarımızı tüketmeden sabırla bekliyoruz.


Bir daha benzer acıların tekrarlanmaması için dua ederken tarihimizde böylesi görülmemiş felakette 85 milyon olarak, tek yürek dayanışma ruhumuzu tüm dünyaya gösterdik.        

Yazarın Diğer Yazıları