USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
19 Aralık 2021 Pazar 11:27

Ağrı-Bursa kardeşlik köprüsü sağlamlaşıyor

Ağrı-Bursa kardeşlik köprüsü sağlamlaşıyor

Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanları; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Vali Yardımcısı Şeref Aydın, Bursa Defterdarı Mehmet Fesih Yılmaz ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan ile dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın görüntülü görüşme ile katıldığı buluşmada, Ağrı’nın cazibesini artırmaya yönelik çalışmalara destek mesajı verildi.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi-Bursa Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanı Haşim Kılıç, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Taşdemir ve BTSO Meclis Üyesi Fuat Alpaslan’ın yanı sıra Bursa’da yaşayan çok sayıda Ağrılı iş insanı, Ağrı’ya yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür etmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan ile Bursa Vali Yardımcısı Şeref Aydın ve Bursa Defterdarı Mehmet Fesih Yılmaz’ı ağırladı.

 

AKTAŞ: AĞRI’YA DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

İnegöl Belediye Başkanı’yken, Bursa Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri olan Ulaş Akhan’ın Ağrı Doğubayazıt Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atandığı dönemde ilçede görev aldığını hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ağrı ile özünde eskiye dayanan bağlarımız var. Aynı zamanda kardeş belediyemiz. Ağrılı hemşerilerimiz Bursa’da ziyadesiyle var. Gönülleri ve duaları Ağrı’dayken bir taraftan da Bursa’nın sosyal hayatına büyük destek ve katkı veriyorlar. Kardeşlik kapsamında değerli arkadaşım ve dostum Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ile dönem dönem neler yapabiliriz diye istişarelerde de bulunuyoruz. Ağrı’ya desteklerimiz sürecek. Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanlarını da birlik-beraberlik halinde görmekten de ayrıca mutluluk duydum. Ağrı’ya hizmetlerimizi, katkılarımızı hep birlikte sürdüreceğiz” diye konuştu. 

 

SAYAN: KARDEŞLİK, KÂĞIT ÜZERİNDE KALMADI

Buluşmaya görüntülü görüşme yöntemi ile katılan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da Ağrı’nın cazibesinin her geçen gün arttığını belirterek, “Doğu ile Batı kardeşliğinin en güzel örneklerinden biri olan Bursa ve Ağrı arasında kurulan kardeşlik köprüsü, her geçen gün daha da sağlamlaşıyor. Sayın Alinur Aktaş’a ilimize katkılarından dolayı teşekkür ederim. Kardeş şehir ilişkilerinin sadece kâğıt üzerindeki protokollerden ibaret olmadığını yatırımlarla gösteriyoruz. Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanlarımıza da ilimize gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

KILIÇ: ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi-Bursa PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Kılıç, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın öncülüğünde kadim şehrimiz Ağrı’ya yaptığımız ziyarette önemli bir gelişim yaşandığına şahit olduk. Kentimizde sayıları artan fabrikalar ve diğer işletmelerin istihdamı artırmasının yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetlerden dolayı çok mutlu olduk. Biz, Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanları olarak bundan sonra kentimizi daha fazla geliştirmek ve iki kent arasında kurulan köprüleri daha da sağlamlaştırmak için elimizi daha fazla taşın altına koyacağız” dedi.