USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Mart 2022 Çarşamba 14:03

Aile Hekimlerine Sorumluluk ve Hakları Anlatıldı

Aile Hekimlerine Sorumluluk ve Hakları Anlatıldı

VM Medical Park Bursa Hastanesi ile Bursa Aile Hekimliği Derneği, aile hekimlerinin hakları ve sorumlulukları hakkında bilgilendirme semineri düzenledi. Seminerde konuşma yapan Adli Tıp Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nezih Varol, “Hekimler sanatlarını en iyi şekilde icra ederken sorumluluklarını çok iyi bilmeli” dedi.

 

VM Medical Park Bursa Hastanesi ile Bursa Aile Hekimliği Derneği, ‘Aile Hekimlerinin Hakları, Sağlık Hizmetlerinin İçindeki Yeri ve Önemi’ etkinliğini gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün de kutlandığı bilgilendirme etkinliğinde Adli Tıp Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nezih Varol, hekimlerin sağlık hizmetlerini sunarken dikkat etmeleri gereken noktaları anlattı.

 

‘AİLE HEKİMLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Halk sağlığı alanında kurum içi ve dışında kapsamlı çalışmalar yaptıklarını kaydeden VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan, “15 yıldır olduğu gibi hastane olarak paydaşlarımızla ilişkilerimizi her zaman canlı tutmaya özen gösteriyoruz. Aile hekimleri de hizmet ağımız açısından bizim için çok önemli. Aile hekimlerimizi ile hizmete başladığımız günden bu yana yoğun işbirliği içerisindeyiz. Sadece bünyemizdeki hekimlerimizin değil, tüm hekimlerimizin mesleki sorumluluklarını bilmesini önemsiyoruz” diye konuştu.

 

‘DAHA GENİŞ BİR KİTLEYE YAYACAĞIZ’

Bursa Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynep Özsevimli de 8 Mart gibi özel bir günde çok değerli bilgiler edindiklerini belirterek “Bursa Aile Hekimliği Derneği olarak bilimsel toplantıları çok önemsiyoruz. Hastaya yaklaşım ve mesleki sorumluluklarımız noktasında gözümüzden kaçan ya da farkında olmadığımız noktalara değinilmesi aile hekimlerimiz açısından kritik önemde. Dolayısıyla bu etkinliği önümüzdeki dönemde diğer üyelerimizi de dâhil ederek daha geniş bir kitleye yaymak istiyoruz” dedi.

 

‘TEMEL KAVRAMLAR İYİ BİLİNMELİ’

Hekim-hasta ve hekim-hasta yakını ilişkisinin daha sürecin başından itibaren doğru kurulması gerektiğinin altını çizen MLP Care Grubu Sağlık Hukuku Danışmanı, İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı, Halk Sağlığı ve Adli Tıp Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nezih Varol ise, “Sağlık hukuku kapsamında hasta haklarını korumak için temel kavramlar iyi bilinmeli. Yapılması gerekenlerle yapılanlar arasında fark olmaması için tıp kuralları ışığında sağlık mevzuatına uygun hareket ederken hekimlerimiz sanatlarını en iyi şekilde icra etmeli” ifadelerini kullandı. Etkinliğin sonunda hekimlere katılım belgesi takdim edildi.