USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
18 Mart 2021 Perşembe 09:44

ALTIN SON 2 HAFTANIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

ALTIN SON 2 HAFTANIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

Fed'in dünkü açıklamasında faizi ve diğer politikalarında değişikliğe gitmemesi altın fiyatlarını 1.755 dolar ile 2 haftanın zirvesine taşıdı.

 


Fed'in faizlerde ve tahvil alım hızında değişiklik yapmaması, FOMC üyelerinin 2023'e kadar faizi sıfıra yakın tutma duruşlarını teyit etmeleri uluslararası piyasalarda altın fiyatını bu sabah 2 haftanın en yüksek seviyesine taşıdı.

 

 

Spot altın fiyatı bu sabah 1 Mart'tan bu yana görülen en yüksek seviye olan 1.755,61 dolar seviyesine kadar çıktı. Şu sıralarda da düne göre yüzde 0,18 artışla 1.748,34 dolar civarında işlem görüyor.

 

 

Altın fiyatı için aşağı yönlü trendi değiştirecek çok somut bir gelişme olmadığını da ifade eden analistler, seyri ABD Doları'nın belirleyeceğine işaret ettiler. Analistler, Fed'in piyasaları yatıştırıcı ifadelerinin etkisini devam ettirmesi ve ABD Doları'nın zayıflamayı sürdürmesi halinde altın fiyatının 1.761-1.781 dolar aralığını test edebileceğini belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

 

.................

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin