USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
06 Nisan 2021 Salı 11:24

ALTINDA HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

ALTINDA HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

Altın, gerileyen ABD Hazine tahvili faizi ve zayıflayan dolardan destek bulurken gram altın yatay seyrediyor.


Altın, yatırımcıların toparlanmaya işaret eden ABD verisinden ziyade düşen tahvil faizlerine odaklanmasıyla yükseldi. Gram altın ise küresel altın fiyatları ve Dolar/TL ’yi takip ediyor.


Reel faizlerin dört seansın üçünde düşüş kaydetmesiyle altına olan ilgi artarken, veriler daha fazla Amerikalının aşılanması ve mali teşvik paketinin etkisinin devam etmesiyle toparlanmaya işaret ediyor.

 

Açıklanan verilere göre, ABD’li hizmet sağlayıcıları Mart ayında rekor hızda büyüme kaydederken stoklar da rekor seviyeye tırmandı.

 


Ons altın, geçen hafta ABD Hazine tahvili faizinde yaşanan yükselişle Haziran ayından bu yana en düşük seviyeye geriledikten sonra yeniden yükseldi. Altına dayalı Borsa yatırım fonlarındaki pozisyonlar ise son bir yılın en düşük seviyelerine yakın bulunuyor.

 


Altın, yüzde 0,4 yükselişle ons başına 1.736 dolardan işlem görürken 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi ise yüzde 1,68 civarında seyrediyor.

 


Altının gram fiyatı 453,05 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 745 lira, Cumhuriyet altını 2.972 liradan satılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: CNNTÜRK

.............

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin