USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
02 Ekim 2023 Pazartesi 10:45

Avrupa Filmleri Haftası'na Bursa'da Yoğun İlgi

Avrupa Filmleri Haftası'na Bursa'da Yoğun İlgi

 

Bursa AB Bilgi Merkezi organizasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Filmleri Haftası’nda kıta sinemasının en seçkin örnekleri, ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşturuldu.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu finansal desteği ile uygulanmakta olan, Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın desteklenmesi projesi kapsamında Bursa AB Bilgi Merkezi, sosyal ve kültürel hayatı destekleyen çalışmalarına yenisini ekledi.

Sinema Tutkunları Akın Etti
Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki kültürel diyaloğun geliştirilmesine, önyargıların ve bilgi eksikliklerinin giderilmesine katkıda bulunmak ve kültürel diyaloğu destekleyici etkinlikler gerçekleştirmek amacıyla kurulan Bursa AB Bilgi Merkezi, sinemaseverlere özel seyir keyfi sundu. Her yıl Avrupa orijinli filmleri tanıtmak, farklı ülkelerin sinemalarını keşfetmek, kültürel çeşitliliği vurgulamak ve toplumsal birlikteliği desteklemek amacıyla düzenlenen Avrupa Filmleri Haftası kapsamında gerçekleştirilen film gösterimlerine sinema tutkunları yoğun ilgi gösterdi.

22-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, birbirinden farklı kültürlerin ve temaların anlatıldığı Avrupa sinemasının 16 seçkin örneği ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluştu. Bulgaristan, Fransa, İspanya, Estonya, Polonya, Belçika, İrlanda, Belçika, İsveç, Hollanda, Avusturya, Malta, İtalya Finlandiya, Litvanya ve Almanya yapımı filmler seyirciler tarafından ilgiyle izlendi.