USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
06 Ocak 2022 Perşembe 12:58

Ayakkabıcılar Odası başkanlığına genç aday

Ayakkabıcılar Odası başkanlığına genç aday

Bursa Ayakkabıcılar Odası'nın yakın zamanda yapılacak genel kurulu öncesi Burak Vatansever adaylığını açıkladı. Genç olmasına rağmen sektörün sorunlarını iyi bildiğini ifade eden Vatansever, Bursa ayakkabıcılığını üst sıralara taşıyacak projelerle yola çıktıklarını söyledi.

Bursa Ayakkabıcılar Odası'nın olağan genel kurulu Şubat sonunda yapılacak. Başkan adaylığı için ise sürpriz bir isim Burak Vatansever öne çıktı. 27 yaşında olan Vatansever, genç olmasına rağmen küçük yaşlardan itibaren sektörün içinde olduğunu söyledi. Babası ile amcasına ait mütevazi atölyede sektörle çalıştığını dile getiren Vatansever, "Mesleğimizin temeli kalıp çıkarmak, çıkardığın kalıptan ayakkabı üretmektir ama ben hiçbir zaman kendi kalıplarıma sığmadım" dedi. İş yaşamı boyunca hep daha iyisi için gayret ettiğini ifade eden Vatansever, iş hayatı boyunca bazen kalıp yaptım ayakkabı diktiğini, bazen kent kent gezip toptan satış yaptığını bazen de bir ayakkabıyı satabilmek için müşteriye saatlerce dil döktüğünü aktardı.


"Üretiminden toptan pazarlamasına ve perakende satışına kadar ayakkabıcılığın her aşamasını çok iyi biliyorum. Yaşım genç ve yeni trendleri de yakından takip ediyorum" diyen Vatansever, şunları söyledi: "Başta babam ve amcam olmak üzere ustalarım çok iyiydi, ayakkabı ile ilgili her şeyi öğrendim. Başarı gösterdim, işimi büyüttüm. Şimdi sıra mesleğe hizmet etmekte. Çünkü özellikle biz gençler bu mesleğe sahip çıkmaz zorundayız. Ben ve ekibim iddialıyız. Mesleğin sorunlarının farkındayız, çözme iradesine de, gücüne de bilgisine de sahibiz. Bursa ayakkabıcılığını yeniden ayağa kaldırmak, fason değil marka ayakkabı üreten firma sayısını arttırmak için yola çıktık."