USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
07 Mart 2022 Pazartesi 15:16

BEBKA İle Bağlan Hayata!

BEBKA İle Bağlan Hayata!

Kısa adı BEBKA olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın sektörel firmalara ve üreticiye sunduğu imkân ve de fırsatlar pek çok kişinin hayatını değiştirmeyi sürdürüyor. Yeter ki, maliyet teminin de zorlandığınız projenizin sürdürülebilir olmasıdır. Şayet arzu ve isteğiniz de varsa imkân da var, fırsat ta…

İşte yine altında BEBKA'nın imzası olan, genç istihdamını artırmak ile bölgenin girişimcilik ekosistemini güçlendirmenin hedeflendiği yeni bir proje. Amaç, istihdam garantili meslek kursları ve özel buluşmalarla sanayicinin nitelikli personel ihtiyacını karşılamada önemli katkılar sağlamak.

Bu konuda çıtayı bir tık daha yükselten BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, ulusal ve uluslararası fonları bölgeye çekerek gençleri ekosisteme dâhil edeceklerini vurguluyor.

Yanı sıra ajansın bölgede girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, genç istihdamının desteklenmesi, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında kaynak verimliliğinin artırılması ve kırsal kalkınma konularında önemli çalışmalar yapmakta olduğu aktarıldı.

Genel Sekreter Durak, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Kalkınma Ajansları için 2022-2023 temasının ‘genç istihdamı’ olarak belirlendiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Bu vizyon doğrultusunda gençlerin geleceğimiz olduğu bilinciyle genç istihdamını artırmaya yönelik kapsamlı faaliyetler yapacağız. TR41 Beceri Geliştirme Programı, istihdam garantili mesleki eğitim kursları, mesleki eğitim çalış tayları, genç girişimcilere yönelik yazılım-kodlama programı ve kırsalda istihdamı artırma programımız da bu vizyona hizmet ediyor.”

Bu yıl ve önümüzdeki yıl da BEBKA Gençlik Buluşmaları kapsamında da her üniversitede organizasyonlar gerçekleştirileceğini belirten Durak “Gençlerimizi başarılı iş insanları ile bir araya getirecek, gelecekleri için önemli bir fırsat sunacağız. Bu sayede sanayicinin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması noktasında da katkı sağlayacağız” diyor.

O halde gençlerimiz de bu imkânları fırsata dönüştürebilmek adına BEBKA ile bağlanmalıdır hayata da, geleceğe de…

 

Ersel Peker

Yazarın Diğer Yazıları