USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
05 Mart 2021 Cuma 15:57

BEBKA’NIN GÜNDEMİ GİRİŞİMCİLİK FONU

BEBKA’NIN GÜNDEMİ GİRİŞİMCİLİK FONU

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri M. Zeki Durak, haberindogrusu.com ve yeniekonomi.net haber portallarına yaptığı açıklamada “Girişimcilik, Türkiye’de yeterince olmuyor gibi bir algı oluşmuş. Biz bu algıyı yıkmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

KIRSAL KALKINMA VURGUSU
2009’dan bu yana kalkınma alanında katma değer yaratan çalışmalara imza atıldığını vurgulayan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak bölgenin çeşitli alanlarda kalkınması ile ilgi çalışmaları organize ediyoruz. Bunlar özelikle 2020 ile 2021 yıllarında çağrıya çıkmış olduğumuz kırsal kalkınma, sanayi altyapısının geliştirilmesi, yenilik ve verimlilik çağrıları. Önümüzdeki dönemde de yine kırsal kalkınma, turizm marka tanıtımı ve girişimcilik sonuç odaklı çağrılarımız olacak” diye konuştu.

 

 

 

‘BÖLGEMİZİN CAZİBESİ YÜKSELECEK’
BEBKA’nın Türkiye’de girişimcilik yapılamayacağı algısını yıkmaya yönelik çalışmaları olduğunu da kaydeden M. Zeki Durak, “Girişimcilik sermaye fonu oluşturulması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili özelikle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) başkanlığında sanayicilerimizle görüşmelerimiz var. ‘Girişimcilik Türkiye’de olmuyor, yurt dışında oluyor’ gibi bir algı var. ‘Türkiye’de olursa da İstanbul’da olur, başka yerde olmaz’ diye de düşünülebiliyor. Biz aslında bunu kırmak için, Bursa’da da bu işlerin gayet güzel olacağını göstermek adına çalışıyoruz. Zaten Bursa, çok ciddi bir dinamizmi ve potansiyeli olan bir ilimiz. Bugüne kadar da buradan çok başarılı girişimcilerimiz ve iş insanlarımız çıktı. Bu şehrin, ülkemizin girişimcilik, inovasyon ve Ar-Ge merkezi olması için paydaşlarımızla çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da gayreti ile güç birliği yaparak girişim sermayesi fonunu bölgemize kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

Haber: Ezgi KAYI

Kamera: Semih Demir

 

 

 

 

-----------------

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin