USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
26 Şubat 2021 Cuma 02:05

BILL GATES'TEN BITCOIN'E DARBE

BILL GATES'TEN BITCOIN'E DARBE

Microsoft'un patronu Bill Gates, kripto paralara ilişkin yaptığı değerlendirmede yatırımcılara uyarılarda bulundu. Bloomberg yayınına katılan Gates, Elon Musk'ın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımına atıf yaparak "Elon'ın çok parası var ve çok yönlü biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da yukarı gitmesi beni endişelendirmiyor" dedi.

Bitcoin yatırımcılarına dikkatli olmaları gerektiğini belirten Gates, "Eğer Elon'dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız" dedi.

1,5 milyar dolarlık yatırımına karşın Bitcoin'de aşırı fiyatlama olduğuna dikkat çeken Musk'ın karşısında Bitcoin'e son dönemde eleştirel yaklaşanlar arasında Gates ile birlikte Warren Buffett ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın isimleri de öne çıktı.

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, kripto paraların herhangi bir değerinin olmadığını ve bir şey üretmediğini vurguladı.

Yellen da Bitcoin konusunda "Bitcoin oldukça spekülatif, insanlar dikkatli olmalı, genellikle yasadışı finans için kullanılan Bitcoin verimsizdir" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: Bloomberg HT

 

............

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin