USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
19 Nisan 2022 Salı 10:04

Bir Taydan Rekor Gelir Sağlandı

Bir Taydan Rekor Gelir Sağlandı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu’nda üretilen bir safkan İngiliz tayının daha satışı yapıldı. Üniversite tarihinde ikinci kez ihale ile satışı yapılan taydan 80 bin 500 TL gelir elde edildi.

 

YARIŞLARDA BOY GÖSTERECEK

BUÜ Döner Sermaye İşletmesi Mennan Pasinli Atçılık MYO mülkiyetine kayıtlı safkan erkek İngiliz tayı, koşu tayı olarak ihale ile 15 Nisan’da satışa çıkarıldı. Gerçekleşen ihalede 80 bin 500 TL fiyat veren Onur Yıldırım, atın yeni sahibi oldu. Mennan Pasinli Atçılık MYO Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül; yetiştiricilik pirimi ve at satışları yoluyla üniversitenin sürdürülebilir atçılık faaliyetlerini gerçekleştirebileceğini belirterek, yarış sahalarında yetiştiriciliğini yaptıkları tayların koşmasından gurur duyduklarını ifade etti.

 

İSİM BABASI REKTÖR KILAVUZ

Özenle yetiştirilmiş taydan büyük başarılar beklediğini söyleyen Onur Yıldırım ise; “Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu’nda yetiştirilen bu taya sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Üniversitede yürütülen yetiştiricilik faaliyetlerinin diğer kurumlara da örnek teşkil etmesi gerekiyor” dedi. Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’dan tayın isim babalığını üstlenmesini istedi. Kılavuz da Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilerine ulaştırılmak üzere Bursa Uludağ Üniversitesi ile bütünleşen ULUGÜL, ULUGÜÇ ve ULUTAY isimlerini önerdi.