USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
20 Ocak 2021 Çarşamba 14:31

BLUTV’YE 1 GÜNDE 2 YATIRIMCI

BLUTV’YE 1 GÜNDE 2 YATIRIMCI

 

Amerikan medya devi Discovery'nin yüzde 35 oranında ortak olduğu BluTV'ye bir de fon yatırımı geldi. Twozero Ventures, BluTV'ye yüzde 2.77 oranında hissesini satın aldı. Aydın Doğan Yalçındağ'ın yönetimindeki şirket böylelikle bir günde iki yatırım almış oldu.

 

Dün Amerikan dünya devi Discovery'nin yüzde 35 hissesine ortak olduğu BluTV'ye bugün bir yatırım daha geldi. Twozero Ventures, reklamsız, online dizi ve video izleme platformu BluTV’ye yüzde 2.77 oranında hissedar oldu. Böylece Twozero Ventures, Discovery ile birlikte BluTV’nin yatırımcıları arasına katıldı.

 

İlk finansal yatırımcı

 

Doğan Holding çatısı altında kuruculuğunu Aydın Doğan Yalçındağ'ın yaptığı BluTV'ye yatırım yapan Twozero Ventures Kurucu Ortağı Yiğit Arslan ilk yatırımcılar arasında yer almaktan mutlu olduğunu söyledi: "Aydın Doğan Yalçındağ liderliğindeki BluTv ekibi medya sektörünün geleceğini yeniden tanımlarken, 2020 yılında başlattığımız işlemi sonuçlandırarak ilk finansal yatırımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Twozero Ventures olarak spor, medya ve eğlence sektörlerinde büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Discovery’nin BluTv’ye katılmasıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarda doğru alanlara yöneldiğimizi bir kez daha görmüş olduk.”

 

İnternet televizyonu

 

Online video izleme platformu BluTV; zaman ve mekan farketmeden, birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayının izlenmesini sağlayan internet televizyonudur. Dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet veren BluTV, 2016'daki lansmanından bu yana, orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle ciddi bir büyüme gösterdi.

 

 

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

 

 

...................

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin