USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
08 Ocak 2023 Pazar 18:58

BOSAB'ın Büyüme Hamlesi İvme Kazanacak

BOSAB'ın Büyüme Hamlesi İvme Kazanacak

2022’de altyapı çalışmalarını tamamlayan Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB) üstyapıya yönelik çalışmalar ve yeni fabrikalarla 2023’te de büyümeye devam edecek.

 

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), 2022 yılında tamamlanan altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından büyümeye odaklandı. Yeni fabrikaların yükseldiği bölgenin cazibesini artıracak hamleler, 2023’te sürecek.

 

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Bölgenin; 145 fabrika, 245 hektar alan ve yaklaşık 8 bin kişiye iş imkânı sağlayarak Bursa ve ülke ekonomisine önemli bir katkı sunduğunu belirten BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “Altyapı çalışmalarının büyük kısmını tamamladık ve üstyapı ile ilgili çalışmaları da yoğun şekilde sürdürüyoruz. İlkyardım, kalite standartları ve siber güvenlik gibi firmalar için büyük önem arz eden konularda verdiğimiz eğitimlere bu yıl yenilerini ekleyeceğiz. Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooperatifi ile de ortaklığımız var. Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyum sürecinde çalışmalar yürütüyoruz. İhracatın çok önemli boyutta olduğu bir sanayi bölgesi olarak firmalarımızın karbon ayak izini hedeflenen seviyeye getirmeyi ve bölge ihracatımızı artırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

YENİLİKÇİ SANAYİCİ ANLAYIŞI

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (BARSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arif Demirören de “BOSAB, yürütülen çalışmalarla sanayiciye ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunuyor. Bölgede bulunan firmalar, tüm yurtta ve dünyada olduğu gibi zorlu bir süreçten geçiyor. Artan girdi maliyetleri, enerji de yaşanan sıkıntılar ekonomik anlamda bizleri zorlasa da BOSAB, büyümeye devam edecek. Yenilikçi sanayi anlayışıyla iş dünyasında BOSAB’ın ağırlığı her geçen gün daha da fazla hissedilecektir” diye konuştu.