USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
17 Şubat 2023 Cuma 11:43

Bu Merkezler, Depremzedeler İçin Üretiyor

Bu Merkezler, Depremzedeler İçin Üretiyor

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından yardımlar deprem bölgelerine gönderilirken, Bursa’daki liseler ve halk eğitim merkezleri de üretimlerine hız kesmeden devam ediyor.

 

ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARA GÖRE YAPILIYOR

Yıldırım Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, “Yıldırım Halk Eğitim Merkezimizde ürettiğimiz battaniye, yorgan ve polar tarzı tekstil ürünleri deprem bölgelerine gönderdiğimiz öncelikli ürünler. Merkezimizde üretimler hız kesmeden devam ediyor. En kısa zamanda üretilen ürünler deprem bölgelerine gönderilecek” açıklamasını yaptı. Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç de ilçedeki okulların bünyelerinde bulundurdukları bölümler ile deprem bölgelerinin ihtiyacı olan üretimleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Her okulun farklı bir ihtiyaca yönelik üretim yaptığını belirten Sevinç, bu üretimlerin Valilik ve AFAD koordinasyonunda belirlenen deprem bölgelerine sevk edildiğini belirtti.

 

TEKSTİL ÜRÜNLERİ VE GIDA GÖNDERİLİYOR

Yıldırım Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerleri de deprem bölgelerine gönderilmek üzere tekstil ürünleri üretimini ara vermeden sürdürüyor. Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Korkmaz, “Bugüne kadar bin 500 adet çocuk kıyafeti, 2 bin 500 adet yetişkin kıyafeti, 170 adet bebek tulumu, 700 adet berenin yanı sıra eldiven, sweat, hijyen seti, yorgan, yastık, pike ve hazırladığımız şal takımlarını deprem bölgelerine gönderdik. Aynı zamanda merkezlerimizde hazırlanan ve deprem bölgelerinde çalışan ekiplere ve gönüllülere gönderilmek amacıyla 2 bin 500 adet poğaça hazırlayarak deprem bölgelerine sevk ettik” dedi.

 

‘ÇOCUKLAR OYUNCAKLARLA MUTLU OLSUN’

Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mediha Karasu ise “Bursa Valiliğinin başlatmış olduğu ‘Çocuklar oyuncaklarla mutlu olsun’ kampanyasına destek vermek amacıyla el sanatları teknolojileri alanımızla birlikte, çorap bebek üretimine başladık. 0-3 yaş arasında yıkanabilir, yumuşak herhangi bir boğaza metal kaçma tehlikesi olmayan bir bebek ürettik.  Öğretmenlerimizin de destekleriyle bu kampanyanın sürecine kadar 500 adet bebek yapıp teslim etmeyi planlıyoruz. Sahadan aldığımız bilgiler doğrultusunda, uyku tulumu üretimine başladık. Bunları da en kısa sürede üretimlerini tamamlayıp depremzedelere göndermeyi planlıyoruz” dedi.