USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
04 Ağustos 2022 Perşembe 13:38

Bursa İTÜDER Tercih Günlerine Yoğun İlgi

Bursa İTÜDER Tercih Günlerine Yoğun İlgi

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından İTÜ mezunlarının kurduğu Mezunlar Derneği (İTÜDER) Bursa Şubesi, üniversite adaylarına yönelik tercih ve tanıtım günü etkinliği düzenledi.

 

Bursa’daki İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunlarını bir araya getiren Bursa İTÜDER, kurumlara kent yaşamını kolaylaştırıcı projeler ve öneriler sunmanın yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. 

 

DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLDİ

İTÜDER Bursa Şubesi, üniversite tercihi yapacak aday öğrencilere, İTÜ’nün sunduğu eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme hayatı; sosyal, kültürel, sanatsal, sportif olanakları ile barınma, beslenme ve ulaşım imkânları hakkında bilgi vermek amacıyla tercih ve tanıtım günü etkinliği düzenledi. Bursa’daki İTÜ Evi’nde gerçekleştirilen ve üniversite adaylarının büyük ilgi gösterdiği etkinliğe; İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisi Doç. Dr. Mahmut Altınbaş, İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yıldız Büyükçolak, İTÜ Mezunlarla İletişim Ofisi’nde görevli Yüksek Mühendis Abdullah Talha Türkmen katıldı.  Etkinlikte, uzmanlar tarafından öğrenci ve ailelerine tercih danışmanlığı hizmeti sunuldu. Akademisyenler ve danışmanlarca meslek seçimi konusunda yönelttikleri sorulara cevap alan öğrenci ve veliler İTÜ tercih gününe yoğun ilgi gösterdi. 

 

TUĞCU: İTÜ, GELECEĞE HAZIRLIYOR

İTÜ’lü olmanın üniversiteli olmanın çok ötesinde, köklü bir aileye katılım anlamına geldiğini ifade eden İTÜDER Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tuğcu, “İTÜ, dünya ölçeğinde mühendislik ve mimarlık eğitimi veren ülkemizin en güçlü ve köklü teknik üniversitelerinden biridir. İçinde yaşadığımız yüzyılı ve şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, nitelikli eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkına varıyoruz. 1773’ten beri İTÜ; bilgide derinleşme, keşfederek yeniliklere ilham verme ve insanlığı ileri taşıma becerisini başarıyla temsil ediyor. İTÜ eğitimin ne kadar önemli olduğunu kanıtlarken, aynı zamanda öğrencilerini geleceğe emin adımlarla hazırlıyor” diye konuştu. İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata da, öğrencilerin heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Hepsi bizler için çok değerli. Onlar bizim geleceğimiz. Görevlerimizi ilerleyen dönemlerde devralacak, ülkemizi ve tüm dünyayı çok daha iyi bir noktaya taşımak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar. Bu bağlamda İTÜ; bilim, teknoloji ve sanatta bilginin sınırlarını genişleten uygulamaları ile toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek nesilleri yetiştiren saygın kurumların başında gelmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.