USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
23 Eylül 2022 Cuma 09:18

Bursa, Teknofest'te Fark Oluşturdu

Bursa, Teknofest'te Fark Oluşturdu

Ağustos ayında gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük teknoloji festivali olarak kabul edilen TEKNOFEST’te bu yıl Bursa Uludağ Üniversitesi rüzgarı esti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, festivalde üniversite adına görev alan akademik ve idari personel ile başarı elde eden takım üyelerine teşekkür belgesi takdim etti.


BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, TEKNOFEST’te ödül kazanan takımlar ile programda görev alan akademisyen ve idari personelle bir araya geldi. Üniversitenin her geçen yıl yükselen bir grafik yakaladığına işaret eden Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Her şey 3 yıl önce bize gelen bir sosyal medya mesajı ile başladı. Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi teknoloji festivalinde üniversitemizin yeterinde temsil edilmediğine kanaat getirdik. Ardından bir yönetim takımı oluşturduk ve öğrencilerimizi bu konuda teşvik ettik. Selçuk Bayraktar ile bir görüşme yaptık. Paydaşlık konusunda talebimizi ilettik ve kabul etti. Oluşturduğumuz akademik ekip ve koordinasyon ekibi ile takımlarımızı en iyi şekilde motive etmeye gayret gösterdik. Yönetim olarak da elimizden gelen tüm desteği sağladık. Bu işler hemen bir anda çok iyi hale gelmiyor. Ancak bu yıl güzel sonuçlar aldık. İnşallah önümüzdeki sene bu yıldan çok daha iyi olacak” diye konuştu.


'BİR FENOMEN HALİNİ ALDI'
Kurumsal anlamda her türlü desteği verdiklerinin altını çizen Rektör Kılavuz; “Gelecek yıllarda çok daha iyi sonuçlar alabilmek için Üniversite Yönetimi desteğini arttırarak vermeye devam edecektir. TEKNOFEST’in felsefesi ve zihin yapısı hakkında detaylı konuşmaya gerek yok. Artık herkes tarafından kabul edilen bir fenomen haline geldi. Ülke olarak önemli bir heyecan oluşturdu. Bizler de bu festivalin paydaşı olmak ve orada bulunmaktan dolayı mutluluk duyduk. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yolunuz açık olsun” açıklamasında bulundu.


DESTEK VE İLGİ ARTACAK
Programda söz alan Mühendislik Fakültesi Dekanı ve TEKNOFEST Akademik Koordinatörü Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu ise verdikleri desteklerden dolayı Üniversite Yönetimine teşekkür etti. Öğrenci projelerinin sanayicilerden ve sivil toplum kuruluşlarından ciddi destekler gördüğünü ve bu destekler sayesinde projelerin daha kapsamlı hale getirilerek yarışmaya götürüldüğünün altını çizen Dekan Prof. Dr. A. Burak Etemoğlu; “Eminim ki Üniversitemiz içerisinde bu süreç korunmaya ve geliştirilmeye devam edecektir. Bu kulvarda epeyce önemli adımlar atıldı. Öncelikle süreç içerisinde yer alan genç mühendislere, araştırmacılara, doktorlara ve tüm personele teşekkür ediyor, ödül alan veya yarışmalara katılan herkesi de gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Program, toplantıda yer alan ve ULUKOZA’nın yönlendirmeleriyle TÜBİTAK’tan 450 bin TL’lik proje desteği almaya hak kazanan öğrencilerin bilgilendirme konuşmaları ve teşekkür belgelerinin dağıtılmasıyla sona erdi.