USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Mayıs 2023 Salı 14:25

Bursa'da Azerbaycan İle Teknolojik İş Birliği

Bursa'da Azerbaycan İle Teknolojik İş Birliği

 

ULUTEK Teknopark’ın çalışmaları Azerbaycan’da da gündem oluşturdu. Teknoparkta incelemelerde bulunan ve firmalarla görüşen heyet ile iş birliğinin temeli atıldı.

 

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk-Haydar Aliyev: İki Türk Devlet Kurucusu Konferansı için gelen Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanlığı Yüksek Teknolojiler Parkı Şube Müdürü Bünyamin Seyidov ve beraberindeki heyet, ULUTEK Teknopark’a ziyaret gerçekleştirdi.

 

‘KAPSAMLI PROJELER GELİŞTİREBİLİRİZ’

ULUTEK Teknopark ile iş birliği imkânlarını ele almak amacıyla ziyaret yaptıklarını belirten Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanlığı Yüksek Teknolojiler Parkı Şube Müdürü Bünyamin Seyidov, “Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Kadir Çüçen, bize ULUTEK’in fark oluşturan çalışmalarını anlatınca bu ziyareti vakit kaybetmeden yapmak istedik. Teknolojik gelişim ve girişimciye destek noktasında çok önemli işlere imza atıldığını gördük. Ziyaret ettiğimiz firmaların, ULUTEK’in destekleriyle gerçekten uluslararası nitelikte çalışmalar yürüttüğünü gözlemledik. Bu bağlam iki kardeş ülke arasında çok önemli ortak projelerin, kapsamlı iş birliklerinin hayata geçmesi için biz de üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

 

SİNGAPUR’DAN DA HEYET GELECEK

ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz de “Son dönemde yurt dışından birçok konuk ağırladık. Ulutek’in, bilhassa sınırlarımızın dışında örnek alınmasından gurur duyuyoruz. İki dost, kardeş ülke olarak yürütülecek çalışmalara destek vermek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Azerbaycan’dan gelen heyetle iş birliğinin temellerini atmış olduk. Önümüzdeki süreçte bunu geliştireceğiz. Yakın dönemde Singapur’dan bir heyeti de Teknoparkımızda ağırlayacağız.” dedi.