USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Haziran 2022 Perşembe 11:12

Bursa'da El Cerrahisi İçin Önemli Buluşma

Bursa'da El Cerrahisi İçin Önemli Buluşma

VM Medical Park Bursa Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen El Cerrahisi Sağlık Hukuku Konferansı’nda Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tufan Kaleli, meslektaşlarıyla önemli bilgiler paylaştı.

 

Bilimsel çalışmalara katkısını devam ettiren VM Medical Park Bursa Hastanesi, el cerrahisi ile ilgili sağlık hukukuna yönelik bilgilerin paylaşıldığı önemli bir bilgilendirme etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 

‘BİLİME KATKIMIZ ARTARAK SÜRECEK’

Türkiye’nin en yaygın özel sağlık grubu MLP Care bünyesinde Bursa’da 15’inci yıllarını geride bıraktıklarını vurgulayan VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan, “Gerek sağlık hizmetleri noktasında, gerek sosyal sorumluluk alanında ve gerekse de bilimsel çalışmalara katkı konusunda Bursa’da bugüne kadar birçok ilke imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Tıp biliminin gelişimine katkı için hastanemizde her hafta bir hekimimiz, uzmanlık alanıyla ilgili meslektaşlarını bilgilendirirken etkin tedavi yollarını belirlemek için toplanan konseylerimizde de hekimlerimiz, beyin fırtınası yapıyor ve sağlıkla ilgili çok kıymetli sonuçlar elde ediliyor. El cerrahisi gibi çok hassas bir tedavi konusunda gerçekleştirdiğimiz konferansa gösterilen yoğun ilgi de bizleri mutlu etti. ‘Herkes için sağlık’ mottomuz doğrultusunda bilime katkılarımızı artırarak devam edeceğiz” diye konuştu.

 

‘MÜFREDAT VE MEVZUAT İYİ BİLİNMELİ’

Bursa ve dışından birçok hekimin katıldığı El Cerrahisi Konferansı’nda tedavi hatası, yetki sınırı ve yükümlülük konularında meslektaşlarını bilgilendiren Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tufan Kaleli ise bu alanda görev alacak hekimlerin müfredata ve mevzuata çok iyi hakim olması gerektiği mesajını verdi. Konferansın moderatörlüğünü yapan VM Medical Park Bursa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Saylık da “Ortopedi ve travmatoloji uzmanlarının yanı sıra plastik cerrahi hekimlerimizle çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Başka branşlardan da hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarına da gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.