USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
12 Mayıs 2022 Perşembe 09:32

Bursa'da İş Sahibi Yapan Fuar

Bursa'da İş Sahibi Yapan Fuar

Bursa Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) tarafından düzenlenen Kariyer Fuarı’nda 38 firma stant açtı.

 

2 gün planlanan fuara konuşmacı olarak katılan şirket yöneticileri deneyimlerini öğrencilere aktarırken staj ve iş başvuruları da kabul edildi.

 

‘BU HAVAYI SOLUMALILAR’

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen Fuarın açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, son yıllarda klasik eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra farklı yöntemlerin de geliştirildiğine işaret ederek “Kaliteli bir mezuniyet dönemi için çocukların iş dünyasına daha nitelikli hazırlanması gerekiyor. Yetiştirici ve deneyim kazandırıcı bir faaliyet olarak öğrencilerimizi sektör temsilcileriyle bir araya getirmeye gayret ediyoruz. Bunu mezuniyet öncesi yapmaya gayret ediyoruz. Öğrencinin eğitim-öğretim döneminde böylesi etkinliklerin içinde olması, bu havayı soluması onlar için büyük avantajlar sağlıyor” diye konuştu.

 

‘ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ İŞ SAHİBİ OLDU’

KARMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Memet Zencirkıran ise öğrencilerin part-time, tam süreli çalışma ve staj etkinlikleri sürecinde firmalarla temas kurmalarını amaçladıklarını belirterek “Öğrencilerimiz burada normal koşullarda ulaşamayacağı yetkililerle temas kurabiliyor ve her türlü konuyu sorabiliyor. Önceki yıllarda fuarda kurduğu temaslar sayesinde iş sahibi olan veya staj yapma imkânı bulan çok sayıda öğrencimiz oldu” dedi.