USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
26 Mayıs 2023 Cuma 18:36

Bursa'da Üniversite-Hastane İş Birliği

Bursa'da Üniversite-Hastane İş Birliği

VM Medical Park Bursa Hastanesi, Hemşireler Haftası kapsamında gerçekleştirdiği ‘Geleceğimiz Bizim Hemşirelerimiz Buluşması’ ile farkındalık oluşturdu. Kurumda mesaisi 10 yılı geçen hemşireler ile Mudanya Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden hemşire adayları bir araya geldi.

 

VM Medical Park Bursa Hastanesi, akademik işbirliği yaptığı Mudanya Üniversitesi ile birlikte Hemşireler Haftasında fark oluşturan bir etkinlik gerçekleştirdi. Hastanede mesaisi 10 yılı geçen hemşireler, üniversitede eğitimlerine devam eden hemşire adayları ile tecrübe paylaşımı yaptı.

 

ÜNİVERSİTE-HASTANE İŞBİRLİĞİ GENİŞLEYECEK

Etkinlikteki konuşmasında sağlık hizmetlerinin örgütsel yapısı içerisinde hemşireliğin kilit rolde olduğunu kaydeden VM Medical Park Bursa Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed İkbal Bakırcı, “İnanılmaz özveri ve iş sadakatiyle çalışan hemşirelerimize minnettarız. Hemşirelerimizin nasıl bir disiplinle eğitim aldıklarına, Mudanya Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği vesilesiyle çok yakından da şahit oluyoruz. Gerçekten ilmek ilmek dokunan bir eğitim sürecinden geçiyor her biri. Üniversite öğrencilerimize rol modellerle, sahada uygulamalar eşliğinde çok önemli fırsatlar sunmaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.

 

Mudanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Remzi Oto da “Hemşirelerimizin özellikle yakın zamanda pandemi döneminde nasıl özveriyle çalıştıklarını gördük ve onların da katkısıyla bu dönemi sorunsuz atlattık. Bu bağlamda hemşirelik mesleği; hem bilim, hem de sanat dalı olarak görülmelidir. Sağlık bilimleri alanında Türkiye’nin en iyi fakültesi olma hedefini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda VM Medical Park Bursa Hastanesi ile daha geniş boyutlara taşıyacağımız işbirliği ile başarılı olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

 

TEORİDE VE PRATİKTTE DONANIMLI HALE GELECEKLER

 

MLP Care Hasta Bakım Hizmetleri Direktörü Nuray Erdemir Çakmak ise “Uzun yıllar konuşacağımız pandemide sağlık profesyonelleri çok önemli bir sınav verdi. Birlikte hareket etme başarısıyla bu süreci başarılı bir şekilde atlattık. Yakın zamanda yüreklerimizi yakan deprem felaketinde de yine sağlık profesyonellerinin ne denli hayati bir meslek icra ettiklerini gördük. Her bir hemşiremiz, bu zorlu süreçlerden alnının akıyla çıktı. Sağlık sektörüne yön veren MLP Care Grubu olarak hemşirelerimizin eğitimi, gelişimi için daha fazla çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

VM Medical Park Bursa Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü-Başhemşire Naciye Akın da “Hemşirelik mesleğine yön verecek olanların, hemşirelik eğitimini uygulayanların iyi yetişmiş birer profesyonel olması çok önemli. Biz, eğitim konusunu kırmızıçizgimiz olarak belirleyen bir grubuz. Durmaksızın eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Bu bağlamda Mudanya Üniversitesi ile içinde bulunduğumuz işbirliği süreci de geleceğin hemşirelerini tam donanımlı yetiştirme noktasında çok önemli. Bu işbirliği sayesinde geleceğe daha da güvenle bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Programın sonunda kurumda 10 yılını dolduran hemşirelere teşekkür plaketi takdim edilirken, günün anısına pasta kesildi.