USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
16 Mart 2022 Çarşamba 09:40

Bursa'da Üniversite-Sanayi İş Birliği Yoğunlaşıyor

Bursa'da Üniversite-Sanayi İş Birliği Yoğunlaşıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi adına yeni iş birliği protokolünü Sanver Mühendislik firması ile yaptı. Protokole Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Firma Genel Müdürü Nurşen Sanver imza attı.

 

‘ÜLKEMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ’

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, araştırma ve proje üretme konularında üniversite olarak gayretli bir çalışma yürüttüklerini belirterek “Üniversitemizde genç, dinamik ve kaliteli bir akademik kadromuz var. Gerekli destek ve motivasyonu sağlayarak akademisyenlerimizi harekete geçirdik. İş birliği sayımıza, proje sayımıza ve elde ettiğimiz çıktılara baktığımızda nereden nereye geldiğimizi çok daha iyi anlayabiliyoruz. Her geçen gün bir adım daha ileriye gidebilmenin hesaplarını yapıyoruz. Birlikte önemli çalışmalara imza atacağımıza, faydalı projeler üreteceğimize, ülkemize ve milletimize katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

‘ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ’

Sanver Mühendislik Genel Müdürü Nurşen Sanver ise üniversite ile iş birliğine özel bir önem verdiklerini kaydederek “Birlikte üreteceğimizi projelerin ve o projelerden elde edeceğimiz çıktıların gerek üniversitemize gerekse de firmamıza kıymetli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Destek ve işbirliği için başta Rektörümüze ve tüm üniversite camiasına teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu. Törende Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Nihal Sağlam, akademisyen ve firma yöneticileri de hazır bulundu.