USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
22 Temmuz 2022 Cuma 09:47

Bursa'da Yazılım Atağı

Bursa'da Yazılım Atağı

Teknolojik alanda çalışmalar yürüten işletmelere akademik ve bilimsel destek vermeye devam eden Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), İletişim Yazılım ile iş birliğine gitti. Protokol sayesinde kurumlar, ortak projelere imza atabilecek.

İş birliği protokolü BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve İletişim Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Hatunoğlu arasında imzalandı. Törende Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri de hazır bulundu.

DAHA FAZLA ÜRETEN BİR ÜNİVERSİTE MODELİ

Yürütülen çalışmalar sayesinde YÖK tarafından Araştırma Üniversiteleri arasına seçildiklerini aktaran Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, bu kapsamda akademik ve bilimsel projelerin daha fazla üretilmesine odaklandıklarının altını çizdi. Topluma yarar sağlayan ve katma değeri bulunan her türlü çalışmaya destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Bursa’nın bilimsel aklı olma görevimizi layıkıyla yerine getirmek istiyoruz. Bu anlamda da toplumun tüm katmanları ile diyaloglarımızı canlandırmak ve işlevsel hale getirmek için çalışıyoruz. Görev süremiz içerisinde ana hedef olarak bu konuya odaklandık. YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilmemiz, en fazla Üniversite-Sanayi işbirliği protokolüne imza atan üniversite olmamız ve yine 2244 Sanayi Doktora Programı’nda Türkiye’nin en iyi üniversitesi seçilmemiz de doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Üniversitemizi kısır döngüden kurtarmak ve daha fazla araştıran, daha fazla üreten ve ihtiyaçlara çözüm üreten bir kurum haline getirme hedefimiz doğrultusunda çok önemli işbirliklerine imza attık. Bugün İletişim Yazılım ile de yazılım sektörü başta olmak üzere farklı alanlarda işbirliklerinin önünü açacak bir protokole imza atıyoruz. Hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

SEKTÖRE VE ÜNİVERSİTEYE DEĞER KATACAK

İletişim Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Hatunoğlu da Bursa Uludağ Üniversitesi ile her zaman deneyim paylaşımına açık olduklarını söyledi. Sektörün köklü işletmelerinden olduklarının altını çizen Tuncer Hatunoğlu; “Üniversitemizle geçmişten gelen bir işbirliği kültürüne sahibiz. Bu işbirliğini daha da geliştirmek, sektörümüz ve üniversitemize değer katacak projeleri ortaya çıkarmak istiyoruz. Yürüteceğimiz çalışmaların da nihai anlamda ülkemize ve milletimize yarar sağlayacağına inanıyoruz. Kıymetli Rektörümüze ve tüm üniversite yöneticilerimize işbirliği protokolü için teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.