USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
03 Aralık 2022 Cumartesi 11:02

Bursa'nın Teknoparkları El Ele Verdi

Bursa'nın Teknoparkları El Ele Verdi

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde 17 yıldır faaliyet gösteren ULUTEK Teknopark ile 1 yıl önce Bursa Teknik Üniversitesi’nde kurulan BURSATEKNOPARK, iş birliği kararı aldı. Hedef, daha fazla girişimciye ulaşmak ve ekosistemi geliştirmek.

ULUTEK Teknopark yöneticileri, yakın zamanda faaliyete geçen BURSATEKNOPARK’a gerçekleştirilen ziyarette iş birliği alanlarını masaya yatırdı.

‘YATIRIMLAR SÜRECEK’
Bursa’nın iki teknoparkı olarak ekosistemi geliştirip, üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması için çalışmalar yürüteceklerini kaydeden ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Bursa, sanayi alanında ülkemizin önemli kalelerinden biri. İhracat alanında çok ciddi bir potansiyele sahip. Biz de ULUTEK olarak sanayi-üniversite iş birliği sürecinin geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kapasite artırımı ile ilgili son yönetim kurulu toplantımızda yatırım kararı alındı. Bu bir süreç ve yatırımlar devam edecek. Ne kadar yatırım yaparsak yapalım, Bursa’nın çok ciddi bir girişimci potansiyeli var. İade-i ziyarette bulunduğumuz BURSATEKNOPARK ile de girişimcilere daha geniş bir yelpazede hizmet etmek için her türlü iş birliğine hazırız” diye konuştu.

‘BİRLİKTE DAHA FAZLA KATMA DEĞER ÜRETMEYİ AMAÇLIYORUZ’
ULUTEK Teknopark yöneticilerinin BURSATEKNOPARK’a gerçekleştirdiği ziyaretten son derece memnun olduklarını belirten BURSATEKNOPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Ramazan Kurt da ‘son iki yılda yaptığımız çalışmalarla Bursa’ya ikinci Teknoloji geliştirme Bölgesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bursa’yı araştırma, yenilikçi ve işbirliği odaklı bir merkez haline getirmek için çalışıyoruz. Çok kısa zamanda %100 doluluk oranına ulaşarak 26 firmaya hizmet veriyoruz. Önümüzdeki günlerde firmalarımız ve Üniversitemiz işbirliklerinin yeni başarı hikâyeleri yazacağını hep birlikte göreceğiz. Kurulum aşamasında ve yürüttüğümüz süreçte ULUTEK ekibinden çok destek aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bu destek için çok teşekkür ederiz. Önemli olan şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin kazanmasıdır. Bu doğrultuda iki kurum birbirine partner olması ile sinerji oluşur. Birlikte yürütülecek çalışmalarla daha fazla katma değer üretebilir, gençlere, girişimcilere, sanayicilerimize ve ülkemize önemli katkılar sunabilir ve beklentilerini karşılayabiliriz” dedi. Ziyaretin sonunda ULUTEK Teknopark yetkilileri BURSATEKNOPARK’ı gezerek firmalar ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.