USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
11 Haziran 2022 Cumartesi 10:20

Bursa'ya Yeni Eczane

Bursa'ya Yeni Eczane

Kamu ve özel sağlık yatırımlarının devam ettiği Bursa’da eczanelerin hizmet alanı da genişliyor. Nilüfer Odunluk Mahallesi’nde Lokman Hekim Nilüfer Eczanesi, protokolün yoğun katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

PROTOKOLDEN YOĞUN KATILIM

Bursa’da sağlık hizmetleri yaygınlaşırken Nilüfer’e bağlı Odunluk Mahallesi’nde yer alan Parkora AVM’de yeni bir eczane hizmet vermeye başladı. Eczacı Aysel Güldürmez’in sahibi olduğu Lokman Hekim Nilüfer Eczanesi için düzenlenen törene protokol ve tıp dünyasından yoğun katılım gerçekleşti. Törene CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Selim Yolgeçen, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, SGK Genel Merkez Strateji Geliştirme Başkanlığı Şube Müdürü Vakkas Güldürmez, MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, Bursa Eczacılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Beyaz, Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, çok sayıda doktor ve sağlık görevlisi katıldı.

 

‘ÖNEMLİ HİZMETLER VERECEKLER’

Açılış konuşmasında kendisinin de eczacı olduğunu hatırlatan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, “Değerli meslektaşım Aysel Güldürmez ve ekibine başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Bu eczanede halk sağlığı için çok önemli hizmetler vereceklerdir. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz da “Eczaneler, sağlık hizmetleri için olmazsa olmazımızdır. Açılışını yaptığımız eczanenin de şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Çok heyecanlı olduklarını dile getiren Eczacı Aysel Güldürmez de “Açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Eşim Eczacı Lokman Güldürmez ile birlikte Bursalılara sağlık alanında hizmet vermekten onur ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Açılışa katılanlara günün anısına Türk bayrağı hediye edildi.