USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Mart 2022 Çarşamba 09:59

Bursa’da Nitelikli İşgücü İçin İmzalar Atıldı

Bursa’da Nitelikli İşgücü İçin İmzalar Atıldı

Bursa Teknik Üniversitesi İle İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokolle öğretmenler ile öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılması hedefleniyor.


KALİFİYE ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAK


Önemli bir iş birliğine imza attıklarını dile getiren Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Protokol, BTÜ'nün imkânlarının kullanılarak mesleki ve teknik eğitim veren orta öğretim kurumlarındaki teknik öğretmenlerin mesleki açıdan gelişimlerinin sağlanmasının yanı sıra öğrencilerin de yeterliliklerinin artırılması yönünde gerçekleşecek olan mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini içeriyor. Mesleki ve Teknik Eğitim Protokolü kapsamında yapılacak çalışmalarla kalifiye eleman ihtiyacı bulunan alanlara hizmet verecek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amaçlanıyor” diye konuştu.

ALAN ÖĞRETMENLERİ DE YER ALACAK


Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür de “Sanayi ve ticaretin kalbi Bursa'mızda mesleki eğitimle ilgili bütün paydaşlarımızla iç içe olacağımız, bilgi ve deneyimlerinden faydalanacağımız birçok çalışmalar yürütüyoruz. Sektör temsilcileri, kurumlar ve üniversitelerimizle bir araya geliyoruz. Üniversitelerimiz teknoloji üretiminde temel faktör olan, bilginin üretilmesi gibi bir sorumluluk üstlenmişlerdir. Bu kuruluşların bilgi birikiminden ve teorik yapılanmalarından sanayi kesiminin faydalanmasının yanı sıra, meslek liselerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz ve alan öğretmenlerimizin de yararlanmalarını oldukça önemsiyoruz” dedi.