USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
29 Nisan 2021 Perşembe 13:27

BURSALI VERİ MERKEZİ’NE 5 MİLYON TL TEŞVİK

BURSALI VERİ MERKEZİ’NE  5 MİLYON TL TEŞVİK

Bursa’dan veri merkezi hizmeti sunan ve aynı zamanda yazılım ihracı yapan PEN DC, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 5 milyon liralık yatırım teşvik belgesi almaya hak kazandı.

 

Bursa’da son teknoloji ile donatılmış altyapısı ve yüksek güvenlik sistemleri ile kullanıcılarına kesintisiz bir veri merkezi hizmeti sunan Pen DC, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 5 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi almaya hak kazandı.

 

 

YATIRIM İŞTAHIMIZ ARTTI

 

Yaklaşık 50 kişilik ekibiyle kurum ve kuruluşlara yerel ve ulusal teknolojik çözümler sunarken, Bursa’dan yazılım da ihraç ettiklerini kaydeden PEN DC Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, “Almaya hak kazandığımız teşvikin 2.5 milyon TL’si makina ve teçhizat, 1.5 milyon TL’si bina, yapı ve inşaat giderleri ve 1 milyon TL’si de diğer giderler şeklinde ayrıldı. Bu gelişme, bizi yeni yatırımlar yapma noktasında daha da motive etti. Ülkemizin ithalat bağımlılığını azaltmada, teknoloji yatırımlarını ve az gelişmiş bölgelere yapılacak yatırımları desteklemede ve bölgesel gelişim farklarını azaltmada yaptığı hamlelerden birisi de bu belge. Bu açıdan gururluyuz ve yeni yatırımlar için artık daha da iştahlıyız” diye konuştu.

 

 

REKABETÇİLİK ARTMALI

 

Yatırım Teşvik Belgesi almaya hak kazanmanın önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Murat Ünal, “Sektörümüz adına farkındalık yaratmaya ve güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Hem yazılım ihracatı yapıyor hem de ülkemizin farklı yerlerindeki yedekleme merkezlerimizle müşterilerimize kesintisiz hizmet verebilmek için dünya standartlarında çalışıyoruz. Ülkemizin yazılım sektöründeki rekabetçiliğin artmasını çok istiyoruz. Böyle özendirici teşviklerin devlet tarafından vizyonlu yatırımcılara verilmesi oldukça önemli. Bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirip, ülkemizin kalkınması ve bu alandaki gelişimi için katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.