USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
02 Nisan 2022 Cumartesi 08:32

BUTTİM Esnafından Örnek Davranış

BUTTİM Esnafından Örnek Davranış

Tekstil ve ticaretin merkezi BUTTİM’de Türk Kızılay Bursa Şubesi iş birliğiyle düzenlenen geleneksel kan bağışı etkinliğinde ‘Kan bağışı hayat kurtarır’ mesajı verildi. Etkinlikle Ramazan ayında azalan kan stoklarına destek sağlandı.

Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) esnafı, kan bağışı konusunda farkındalığı artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Türk Kızılay Bursa Şubesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği geleneksel kan bağışı etkinliğinde örnek oldu. 

‘BİR ÜNİTE KAN İLE HAYAT KURTARMAK MÜMKÜN’

Kan bağışı konusunda düzenlenen etkinliklerin iyilik hareketinin sürdürülebilirliğini artırdığını söyleyen BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Kan bağışında bulunmak bir hayat kurtarmakla eş değerdir ve sağlığımız açısından da büyük faydalar sağlamaktadır. Bir ünite kanla hayat kurtarmanın mümkün olduğu düşüncesiyle; Türk Kızılay Bursa Şubesi ile yürüteceğimiz çalışmaların yıllarca süreceğine inanıyorum. Pandemi döneminde ve kış şartlarında kan stoklarının azalması nedeniyle vatandaşlarımızın bu kampanyalara karşı duyarlı olması ve destek olması gerektiğini düşünüyoruz. Gelenekselleşen kan bağışı kampanyamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

‘HER 4 SANİYEDE BİR KANA İHTİYAÇ DUYUYORUZ’

Kan bağışının ihtiyacı olan hastalara umut ışığı olduğunu da belirten Başkan Sadık Şengül, “Her 4 saniyede bir olmak üzere kana ihtiyaç duyuyoruz. Kan bağışı hayat kurtarmada önemli bir kilometre taşını oluşturmaktadır. Ticaret merkezimizde esnafımız tarafından bağışlanan kanların birçok hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olacağının mutluluğu içerisindeyiz. Koronavirüs salgını nedeniyle de sağlığın önemini fazlasıyla anladığımız günümüzde herkesi düzenli olarak kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.