USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
06 Ekim 2023 Cuma 16:35

BUÜ'nün Projesine 250 bin Avro Destek

BUÜ'nün Projesine 250 bin Avro Destek

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) proje ortağı olarak yer aldığı, koordinatörlüğünü Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üstlendiği Erasmus + projesi, Avrupa Birliği’nden 250 bin Avro destek almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi Projeler Ekibi ile İnovasyon Merkezi işbirliğinde hazırlanan "Geleceğin Yeşil Tarım Girişimcileri" isimli Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA 220) Projesi, Türkiye genelinde bu alanda başvurusu kabul edilen 7 projeden biri oldu.

Bütçesi 250.000 Avro olan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünü üstlendiği projede Türkiye’nin yanı sıra Avusturya, Belçika, İspanya, Makedonya ve Polonya'dan çeşitli üniversite ve okulları yer alıyor. Öğrencilere sürdürülebilir tarım sistemleri ve biyoçeşitlilik konusunda bilgi, beceri ve anlayış kazandırılması hedeflenen proje kapsamında sürdürülebilir tarım uygulamalarının 9-14 yaş ve üzeri ilk ve ortaokul öğrencilerine tanıtılması amaçlanıyor.

 

Araştırma Üniversitesi Vizyonuna Doğrudan Katkı

Projenin Bursa Uludağ Üniversitesi Koordinatörü Doç. Dr. Sevinç Başay da araştırma üniversitesi hedefleri doğrultusunda Erasmus + Programı tarafından desteklenen bir çalışmada yer almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Bahçe Bitkileri Bölümü olarak program kapsamında öğrencilere farklı alanlarda eğitimler vereceklerini aktaran Doç. Dr. Sevinç Başay, projenin hazırlanış aşamasında kendilerine destek veren herkese şükranlarını iletti.