USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
24 Ocak 2021 Pazar 13:06

BAKANLIKTAN YENİ DÜZENLEME

BAKANLIKTAN YENİ DÜZENLEME

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Bakanlık olarak doğal su kaynaklarımızın korunması için önemli bir düzenlemeyi daha hayata geçirdik” denildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yapılan paylaşımda, doğal su kaynaklarının korunması için önemli bir düzenlemenin hayata geçirildiği ifade edildi. Söz konusu düzenlemeye göre, 2 bin metrekarenin üzerindeki parsellere yapılacak binalarda yağmur suyu toplama sistemini zorunlu hale getirildi.

“Doğal su kaynaklarımızın korunması için önemli bir düzenlemeyi daha hayata geçirdik”

 

 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:
“Bakanlık olarak doğal su kaynaklarımızın korunması için önemli bir düzenlemeyi daha hayata geçirdik. Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeyle; 2 bin metrekarenin üzerindeki parsellere yapılacak binalarda yağmur suyu toplama sistemini zorunlu hale getirdik. 2 bin metrekareden küçük alanlarda inşa edilecek yapılar içinse belediyelerimize yağmur suyu toplama sistemini zorunlu kılma takdir yetkisi verdik. Kuraklıkla mücadelemize güç katacak uygulamayla yağmur suları, depolanarak bahçe sulamasında veya arıtılarak ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılabilecek. Alternatif su kaynaklarının değerlendirme yöntemlerinden biri olan yağmur suyu hasadıyla su kaynaklarımız korunacak”

 

...............................

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin