USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
25 Ocak 2023 Çarşamba 17:43

Diş Hekimliği Fakültesine Özel Sektör Katkısı

Diş Hekimliği Fakültesine Özel Sektör Katkısı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi için b ina yapımı Görükle Kampüsünde devam ederken, öğrencilerin büyük bir ihtiyaç duyduğu uygulama laboratuvarı sorunu hayırsever desteği ile çözüme kavuşuyor.

Bursa’nın 25 yıldır beklediği Diş Hekimliği Fakültesinin bu yıl tamamlanması hedefleniyor. Bina inşaatı hızla ilerlerken, uygulama dersleri için Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gitmek zorunda kalan öğrenciler adına sevindirici bir gelişme oldu. Şehrin önemli firmalarından Presimsan Hidrolik Makina, kampüs içerisinde laboratuvar kurulması için destek olmaya karar verdi. İş birliği protokolü Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Presimsan Hidrolik Makina Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Aydın tarafından imzalandı.

"DESTEKLER UNUTULMAYACAK"

Firma yöneticilerini makamda ağırlayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, "Laboratuvar kurulması ve donatılması anlamında bir takım ihtiyaçlarımız vardı. Firma Yöneticileri İlkay ve İlker Bey sağ olsunlar, bizlere bu konuda destek vermek istediklerini söyledi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Bu destek akademisyenlerimizi ve özellikle de öğrencilerimizi çok mutlu edecek. Eğitim-öğretime yapılan böylesi destekler hiçbir zaman unutulmaz ve uzun yıllar hayırla yâd edilir. Hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu. Presimsan Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Aydın ise “Eğitim-öğretim konusunda son derece kıymetli bir yeri olan laboratuvarın yapılmasına katkı sağlamak bizleri de ayrıca mutlu ediyor. Üniversitemize, fakültemize, akademik camiaya ve öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

ZAMAN VE EĞİTİM KOLAYLIĞI SAĞLAYACAK

Firma ile ön görüşmeyi sağlayan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Sağlam da “Görükle içerisindeki geçici yerleşkemizde maalesef bir laboratuvarımız yok. Öğrencilerimiz gün içerisinde laboratuvar çalışmaları için Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gidiyor, sonra da tekrar buraya geri dönmek zorunda kalıyor. Bu katkı ile hem zaman kazancı olacak, hem de eğitim kolaylığı sağlanacak. Üniversitemize verdikleri desteklerden dolayı Presimsan yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu. Üniversite yönetiminin belirlediği alanda başlatılacak Diş Hekimliği Fakültesi Laboratuvarı inşaatının kısa süre içerisinde tamamlanması ve yeni eğitim-öğretim dönemi için hazır hale getirilmesi hedefleniyor.