USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
30 Ocak 2021 Cumartesi 10:50

DOSABSİAD 34. YILINI KUTLADI

DOSABSİAD 34. YILINI KUTLADI

Yoğun bir haftanın sonuna geldik.

Pandemi gölgesinde kutlamalar yaşandı.

Son dönemde yaptığı çalışmalar ve en önemlisi de işten çıkışların önüne geçen ve örnek olan çalışması ile örnek bir tavır sergileyen Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği, 34 yılını kutladı.

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, sanayiciler olarak, her zaman olduğu gibi bu zorlu dönemde de kent ve ülke ekonomisine karşı sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam ettiklerini belirtti.

Başkan Çevikel, önemli bir konunun altını çizerek, aslında artık yerelliğin dışına çıkıp ulusal arenada tanınan bir dernek olduklarını hatırlattı.

Çevikel, “Sadece Bursa için değil ülke ekonomisi için rol model çalışmaların çıkış noktası haline gelen bölgemiz DOSAB’ın sanayici ve iş insanları örgütlenmesi olan DOSABSİAD, 5 milyar dolar ihracat ve 50 bin kişilik istihdam potansiyeliyle ülke ekonomisinin kalkınmasına en yüksek katkıları sağlamaya devam ederken, toplumsal dayanışmaya sağladığı desteklerle de misyonunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor” dedi.
Başkan Nilüfer Çevikel , DOSABSİAD olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek ülke ekonomisinin gelişimine ve istihdama daha fazla katkı koymak adına yeni projeleri de hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Çevikel sözlerini, "Dün olduğu gibi bugün de, yarın da memleketimiz için elimizi taşın altına sokmaya hazırız. 260 üyemizle her zaman bölgemizin, kentimizin, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına öncülük etmeye devam edeceğiz. Kurucu Başkanımız Mustafa Kararer’den bugüne kadar derneğimize ve bölgemize hizmet etmiş tüm başkan ve yönetimlere minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Geride kalan 34 yılda birçok alanda ortaya koymuş olduğumuz vizyon, çalışma azmimiz ve güçlü kurumsal yapımız ile iş dünyasının öncü gücü olmaya devam edeceğiz” cümleleri ile tamamladı.

Bu dönemde sanayicileri ve iş dünyasını tebrik etmek gerekiyor.

Her koşulda çalışmaya ve üretmeye devam ettikleri için.

DOSABSİAD'ın da yeni yaşını kutluyorum.

BUTTİM'DE YENİDEN SADIK ŞENGÜL DÖNEMİ

Hafta içinde bir de genel kurulu vardı.

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM) Yönetimi 21. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Genel Kurul'da Sadık Şengül, oy birliği ile 2. kez başkan seçilerek güven tazeledi.

Görev süresinin bir yılı pandemi gölgesinde geçiren Şengül, “Mart ayından bu yana etkisini sürdüren Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi Bursa’mızda ve Ticaret Merkezi’mizde de etkisini gösterdi. BUTTİM Yönetimi olarak pandeminin olumsuz etkilerini mümkün olan en aza indirebilmek için ilk günden bu yana gerekli temizlik ve sterilizasyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ziyaretçilerle birlikte günde yaklaşık 9 bin kişiyi ağırlayan BUTTİM’de işlerin aksamaması için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz” dedi.

Sadık Şengül ve yeni yönetimini de tebrik ediyorum.

Güzel haberlerle dolu günleri bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin

Yazarın Diğer Yazıları