USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
25 Kasım 2022 Cuma 16:42

Dubai'de 'Bursa' Rüzgarı

Dubai'de 'Bursa' Rüzgarı

Bursa Uluslararası Tanıtım Derneği tarafından organize edilen Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri etkinliği çerçevesinde Dubai’ye giden Türk iş insanları, sağlık turizmi temsilcileri, finans uzmanları ve kamu kurumu yöneticileri, başta Bursa olmak üzere Türkiye’deki yatırım fırsatlarını Dubaili yatırımcılara aktardı.

 

YATIRIM FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

13 ülkeden 84 markanın yer aldığı fuarda Türkiye 15 stant ile temsil edildi. Gayrimenkul yatırımları ve Gayrimenkul Yatırım Fonu ürünleriyle fuara katılan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, Cityscape Dubai’nin tüm dünyada gayrimenkul alanında yatırım yapan ve hizmet üreten markalar için çok önemli bir fuar olduğunu söyledi. Atış, olarak fuara markanın en dikkat çeken projeleri Downtown ve Babylon ile katıldıklarının anlatan Ahmet Atış, “Bunun yanında üç farklı Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun tanıtımını yapıyoruz. Ayrıca sağlık turizmi ve perakende sektöründe de Türk markalarının yurtdışına franchise olarak nasıl götürebileceğinin çalışmalarını yapıyoruz. Türkiye’nin yatırım fırsatlarını da bu sayede tanıtmış oluyoruz. Hem turizm alanında hem de gayrimenkul ve menkul değerler anlamında ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz” dedi. Cityscape Dubai Fuarı’nın ardından Türk iş insanları Bursa Uluslararası Tanıtım Derneği’nin düzenlediği Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri etkinliğinde Dubaili yatırımcılarla buluştu. Gayrimenkul, turizm ve finans sektörü temsilcilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Ülke Danışmanı Rahim Albayrak, Bursa Osmangazi Belediye Başkanvekili Hasan Hüseyin Erdönmez, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu da katıldı. Bursa’nın her alanda tanıtımının yapıldığı programda tüm sektör temsilcileri, şehrin başta turizm, sağlık, doğa ve kültür-sanat alanındaki avantajlarını Dubaili yatırımcılara aktardı.

 

'6 ÜLKEDE DAHA ANLATACAĞIZ'
Bursa Tanıtım ve Yatırımları Günleri etkinliğinde konuşan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, ülkeler arası ilişkileri daha da güçlendirmek için, bu tanıtım günlerini önemsediklerinin altını çizdi. İki ülke arasındaki hem ticaret hacmini hem de dostluğu pekiştirmek için Dubai’de olduklarını anlatan Ahmet Atış, “Biz her kış tanıtım çalışmalarımızı farklı ülkelerde gerçekleştiriyoruz. Bu kış 8 ülkede bunu yapmayı planlıyoruz. 2 hafta önce Kuveyt’te gerçekleştirdiğimiz organizasyonla kendi fuarımızı kendimiz kurduk ve 4 bin kişi katıldı. 3 ay boyunca 6 ülkede daha hem şehrimizin hem de ülkemizin tanıtımını yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Etkinliğe katılan turizmci Ali Taşpınar, körfez ülkelerinin Türkiye’yi tercih sebeplerinin gerek kültür ve sağlık turizmi açısından gerekse doğal güzellikleri bakımından her geçen gün arttığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Ülke Danışmanı Rahim Albayrak, yatırım ofisi olarak iki ülke arasındaki ilişkilere çok önem verdiklerini belirtti. Albayrak, bu ilişkilerin her gün biraz daha arttığını sevinerek takip ettiklerini kaydetti.