USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
31 Ekim 2023 Salı 11:24

Emeklilerden 100. Yılda Maaş Talebi

Emeklilerden 100. Yılda Maaş Talebi

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi 100. Yıl Cumhuriyet Balosunda bir araya geldi. Büyük bir coşkunun hakim olduğu baloda Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, Göyce Zengezur Eski Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Necip Dursun'a geceye dair yapmış olduğu katkılarından dolayı plaket verdi.

 

‘Harçlık İstemiyoruz!’

Cumhuriyetinin 100. yılını tebrik ederek, bu denli yüksek bir katılım olmasından dolayı üyelerine teşekkür eden Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi Başkanı Kenan Pars, “Temmuz ayından itibaren pek çok hükümet yetkilisi tarafından emeklilere Ekim ayında ara zam yapılacağı şeklinde açıklamalar yapılmış, bizler de gerçekten bu konuda azim gösteren temsilcileriniz olarak 100’üncü yıla yakışır bir yapılandırmaya ve devlet büyüklerimize güvenmeyi tercih etmiştik. Ancak geldiğimiz noktada; sadece çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin liralık ikramiye ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Emeklilerin beklentisi bu değildir. TÜİK'in akıl almaz enflasyon oranları nedeniyle emekli aylıkları "harçlık" haline gelmiştir. Emekliler ikramiye değil, insan onuruna yakışır şekilde yaşayacakları bir maaş istemektedir. Bunun için yapılması gereken bellidir. Yeniden katsayı sistemine dönülerek aylık bağlama oranlarının arttırılması ve mevcut emekli aylıklarına İntibak yapılması gerekmektedir.’’ dedi.

 

Teşekkür Plaketi Verildi

Kenan Pars’a plaketten dolayı teşekkür eden Necip Dursun, “Bir kaşını kaldırdığında devletler kuran, bir kaşını indirdiğinde devletler yıkan bir ecdadın evlatlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladığımız bugün şunu göstermiştir ki nice yıllar dimdik ayakta kalacak olan güçlü bir devletimiz var. İnşallah bu ilelebet devam edecektir. Bir emekli olarak bende sizlerden biriyim ve inşallah devletimiz Ocak ayında emeklilerimizin mağduriyetini de giderecektir. Buna inanıyorum. Hepinize saygı sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Türk bayraklarıyla marşlara coşkulu bir şekilde katılan üyeler hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.