USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
09 Mart 2021 Salı 13:19

ESNAF KARARA SEVİNDİ AMA YETERSİZ BULDU

ESNAF KARARA SEVİNDİ AMA YETERSİZ BULDU

Bugün açıklanan nakdi ücret desteği ve işten çıkarma sürelerinin 2 ay uzatılması kararını değerlendiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bu karar sevindirici fakat yavaş yavaş normalleşme adımlarının atıldığı dönemde yetersiz" dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağının 2 ay süreyle uzatıldığını bildirmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Palandöken, yeni açıklanan karar ile nakdi ücret desteğinin ve fesih kısıtının 2 ay daha daha uzatıldığını fakat bu kararın sevindirici olmasına karşın normalleşmenin atıldığı bu dönemde yetersiz kaldığını aktardı. Palandöken ayrıca nakdi ücret desteğinin yıl sonuna kadar uzatılması gerektiğini belirtti.

“Esnafımızın toparlanması en az 2-3 yıl sürecektir”
Esnafın 2 ay içerisinde toparlanmasının mümkün olmadığını, en azından yılsonuna kadar desteklere ihtiyacı olduğunu hatırlatan TESK Genel Başkanı Palandöken, “Covid-19 tedbirleri gereği başlatılan nakdi ücret desteği ve işten çıkartmaların süresinin 2 ay daha uzatılmasını olumlu buluyoruz. Fakat uzun zamandır talebimiz bu desteklerin yılsonuna kadar uzatılmasıydı. Esnafımız henüz bazı illerde bazı sektörler olarak yavaş yavaş açılmaya başlamışken, tam anlamıyla toparlanması en az 2- 3 yıl sürecektir. Açılan esnafımızın kazancı tam anlamıyla eski seviyesine gelmedi. Dolayısıyla bu desteklerin yılsonuna kadar uzatılması, esnafımızın 2 ay sonra ne yapacağız diye kara kara düşünmesinin önüne geçer. Bu karar için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür ediyor, kararın uzatılması yönündeki talebimizi tekrar belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

---------------------

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin