USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
25 Kasım 2020 Çarşamba 16:39

Gayrimenkul en güvenli yatırım limanı

Gayrimenkul en güvenli yatırım limanı

BURSED Başkanı Rıdvan Hasırcı, gayrimenkul yatırımının pandemi sürecinin olumsuzluklarına rağmen hala en güvenli liman olduğunu belirterek, “Mali piyasalardaki iniş çıkışlardan etkilenmeyip, yatırımını sağlam yapmak isteyenler için gayrimenkul alımını tavsiye ediyorum” dedi.

BURSED Başkanı Rıdvan Hasırcı, son aylar içerisinde döviz ve altın fiyatlarındaki hareketliliği göz önünde bulundurup, yatırımları için güvenli bir liman arayanlara gayrimenkul alımını tavsiye etti. Gayrimenkulün hala en güvenli yatırım aracı olma özelliğini koruduğunu belirten Rıdvan Hasırcı, “Altın ve döviz fiyatlarındaki spekülatif oynamalar, birikimlerini güvenli bir şekilde değerlendirmek isteyenleri yeni arayışlara itiyor. Pandemi krizi ile sekteye uğrayan sektörü rahatlatmak amacıyla gerçekleştirilen faiz indirimi ile gelen hareketliliğin ardından, geçtiğimiz ay baktığımızda altın ve dövizdeki kar satışlarının konut alımına yönlendirildiğini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm bu gelişmelere rağmen gayrimenkul fiyatlarının istikrarlı bir seyir izlediğini vurgulayan Hasırcı, “Yatırım yapmak isteyenlere tüm bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak, gayrimenkul alımını tavsiye ediyorum” dedi.