USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
04 Mart 2021 Perşembe 09:43

GELİNLİKÇİLERDE "YENİ NORMAL" HAREKETLİLİĞİ

GELİNLİKÇİLERDE "YENİ NORMAL" HAREKETLİLİĞİ

Pandemi kısıtlamalarının hafifletilmesi, haftasonu sokağa çıkmanın tamamen serbest bırakılması ve en önemlisi düğün organizasyonlarına "sınırlı davetli" koşuluyla serbest bırakılması gelinlikçileri sevindirdi.

Düğün organizasyonlarının yasaklanması nedeniyle uzun süredir iş yapamayan gelinlik imalatçıları ve satıcıları, kısıtlamaların hafifletilmesile derin bir nefes aldı. Bursa'da gelinlik imalatı ve satışı yapn işyerinin sahibi Dilek Kocakuşak, "kısıtlamaların kaldırılması" haberini uzun süredir beklediklerini söyledi. Bursa'da düğün organizasyonlarına "sınırlı davetli" koşuluyla izin verilmesi üzerine yeniden sipariş almaya başladıklarını dile getiren Kocakuşak, artık düğün sezonuna girdiklerini ve uzun süren durgunluğun ardından bundan sonraki süreci bol satışla gerçekleştirmeyi dilediklerini belirtti.

Kına giysisi ve gelinlik siparişlerinde ciddi bir artış olduğunu dile getiren Kocakuşak, düğünü yakın zamanda olacak adayların hazır gelinlik tercih ettiğini ifade etti. Yaz ortası ve sonu için düğün yapacakların ise ağırlıklı olarak ısmarlama gelinlik yaptırmak istediğini aktaran Kocakuşak, "İş yapmayı özlemişiz. Yoğun bir tempoya gireceğimizi düşünüyoruz. İş yapamadığımız için elimizde hazır gelinlik ve kına giysisi vardı zaten. Gelin adaylarının vücut ölçülerine göre düzenlemeler yapıyoruz. Özel gelinlik isteyen müşterilerimizin taleplerine de karşılık veriyoruz" diye konuştu.

Dilek Kocakuşak, neredeyse 200 güne yakın bir süredir neredeyse hiç iş yapmadıklarının altını çizerek, şöyle devam etti: "Artık dayanacak gücümüz kalmamıştı. Kısıtlamaların tam düğün sezonu öncesi kaldırılması bizi mutlu etti. Umarım yeniden yasaklama ile karşı karşıya kalmayız. Bizi iyi bir sezon bekliyor. Okullar da açıldı. Şayet okul balolarının da yapılmasına izin verilirse biraz daha fazla iş yapabiliriz. Bizim beklentimiz bu yönde." Kocakuşak, yeniden eski günlere dönmemek için herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasının çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin