USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
29 Ocak 2021 Cuma 10:06

GM'NİN ÇEVRECİ HEDEFİ

GM'NİN ÇEVRECİ HEDEFİ

General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini bitirerek yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını açıkladı.

Günümüzde elektrikli araçlar yavaş yavaş üretilmeye başladı. Otomotiv şirketlerin birçoğu bu alanda önemli yatırımlar yapıyor. Amerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini sonlandırarak yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını açıkladı.

Şirketin tamamen elektrikli bir gelecek için ortak bir vizyon geliştirmek amacıyla Çevre Savunma Fonu ile çalıştığına vurgu yapılan açıklamada, şirketin 2035 itibarıyla yalnızca elektrikli araç üretmeyi hedeflediği aktarıldı. Şirketin, gelecek 5 yılda elektrikli araçların Ar-Ge ve üretimine 27 milyar dolarlık yatırım yapmayı ve pazara 30 elektrikli otomobil modelini sürmeyi planladığı bildirildi.

 

 

 

 

 

 

................

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu