USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
08 Kasım 2021 Pazartesi 12:13

ALTINDA SON DURUM NE?

ALTINDA SON DURUM NE?

Ekonomideki dalgalanma sonucu son dönemde yükselişte olan altın yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ons altındaki toparlanma gram altın fiyatını da etkiledi. Gram altın fiyatı 566 liraya kadar çıktı.

ABD'deki ekonomik gelişmeler altın fiyatlarını da etkiliyor. FED toplantısının ardından faizlerin yükselmeyeceğine dair beklentiler ons altına yüzde 2 oranında değer kazandı. Ons altında görülen yükselişler geçtiğimiz hafta yurt içinde gram altın fiyatını destekledi. Perşembe ve cuma günü kazancını artıran gram altın, 566 liraya kadar yükseldi.

Öte yandan gram altının spot fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 2.8 oranında değer kazandı. Pazartesi gününe ise 566.9 liradan başlayan gram altın, önceki kapanış seviyesine göre yüzde 0.33 oranında düşüşle 564.9 liradan işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 564 lira, en yüksek ise 568 lira seviyeleri görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin