USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
01 Şubat 2021 Pazartesi 11:45

GÜMÜŞTE REKOR YÜKSELİŞ

GÜMÜŞTE REKOR YÜKSELİŞ

Forumlarda örgütlenerek gümüş fiyatlarına odaklanan küçük yatırımcılar, gümüş fiyatlarını cuma günkü kapanışa göre yüzde 11 artmasını sağladı. 30 doları aşan gümüşün ons fiyatları 8 yılın en yüksek seviyelerine çıktı.


ABD'de Reddit üzerindeki forumlarda örgütlenen bireysel yatırımcıların bazı hisse senetlerindeki hareketleri kısıtlanması sonrası açık pozisyonların olduğuna inanılan gümüşe yönelmeleri, gümüş fiyatını 8 yılın zirvesine taşıdı.

 

Gümüşün global çapta yatırımcı forumlarında en önemli gündem maddesi haline gelmesi fiyatı Cuma gününe göre yüzde 11'den fazla artırarak 30,07 dolar ile 19 Şubat 2013'ten bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.

 

2020 yılının zirvesi olan 29,8588 dolar seviyesinin üzerinde tutunmakta zorlanan gümüş fiyatı şu sıralarda Cuma gününe göre yüzde 10 artışla 29,58 dolar seviyesinde.

 

Gümüş fiyatındaki bu güçlü ralli altın fiyatına da 1871,92 dolar fiyatını gösterdi. Altın şu sıralarda 1.865 dolar seviyesinde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

 

 

 

................

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin