USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
04 Haziran 2021 Cuma 15:38

‘HAYATIN İÇİNDE ÖZELİM’ SES GETİRDİ

‘HAYATIN İÇİNDE ÖZELİM’ SES GETİRDİ

‘HAYATIN İÇİNDE ÖZELİM’ SES GETİRDİ

 

Bursa’da eğitim veren Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu’nun özel eğitim öğretmenleri Fatma Kurt ve Mukaddes Yıldız Akdemir ile Müdür Yardımcısı Sevgül Kiçir’in ortağı olduğu ‘Hayatın İçinde Özelim eTwinning Projesi’nde sona gelindi. Özel eğitim öğrencilerine yürüdükleri yolda ışık olan proje kapsamında öğretmenler, öğrencilerine yol gösteren rehber niteliğinde destek sağladı. Yetkililer, eTwinning projesine katılarak bilgisine bilgi katan eğitimcilerin yaptıkları rehberliğin paha biçilemez olduğunu dile getirdi. Bursa’dan 6 ve Adana’dan bir öğretmenin katılımıyla başlayan çalışma kapsamında ilerleyen günlerde Avrupa’dan projeye ortak olan Valentine Gardner ve Marija Cibej ile daha verimli sonuçların elde edilmesi hedefleniyor.

 

HEDEF, ONLARI TOPLUMA KAZANDIRMAK

Projenin Avrupa ortaklı olmasının diğerlerinden ayıran önemli bir özellik olduğunu vurgulayan Proje ortaklarından Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu Müdür Yardımcısı Sevgül Kiçir, “Hayatın İçinde Özelim Projesi ile özel eğitim öğrencilerimize toplumsal yaşam becerilerini kazandırmayı amaçladık. Böylece öğrencilerde bireysel farkındalık yaratarak başarma duygusunu yaşamalarını hedefledik. Ailelere de çocuklarına nasıl faydalı olabilecekleri konusunda bir rehber oldu. Ayrıca özel çocukların toplumda aktif bir şekilde, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen bireyler olabilmeleri için neler yapmaları gerektiğini deneyimlememiz açısından önemli bir fırsat oldu. Projemizin temel amacı, özel eğitim öğrencilerini topluma kazandırmak. Bu amaçla projemizde belirli gün ve haftalar başta olmak üzere özbakım becerileri kazandırma, toplumsal hayata uyum gibi pek çok alanda etkinlikler planlandı ve pandeminin zor koşullarına rağmen uygulandı da” ifadelerini kullandı.

 

ÖNEMLİ FAYDALAR SAĞLADIK

Erdoğan Şahinoğlu İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Gülhan Saraç, Adana’daki projenin kurucusu olduğunu belirterek çok önemli faydalar sağladıklarını söylediği. Diğer proje kurucusu Bursa İnönü Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Melek Er, Şükrü Naili Paşa Ortaokulu’ndan İsmail Er, Meliha Cemal Bağcı Ortaokulu’ndan Özlem Yılmaz da

böylesine anlamlı bir projede yer aldıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti.