USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
11 Eylül 2021 Cumartesi 10:07

HEM ÜRETİCİNİN HEM TÜKETİCİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR

HEM ÜRETİCİNİN HEM TÜKETİCİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR


İzmir’in merkezinde en fazla tarım arazisine sahip olan Buca’da sürdürülebilir kırsal kalkınma programı başarıyla devam ediyor.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ilçede adeta tarım devrimi yaptı. Pandemi başında uygulamaya geçirilen ‘Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Programı’ ile Türkiye’ye örnek olan Buca Belediyesi, köyler belgesindeki Buca Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifine de destek verdi. Belediye; Belenbaşı, Kaynaklar, Karacaağaç, Doğancılar ve Kırklar mahallelerindeki üreticilerin Buca Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında birleşmelerine öncülük etti. Kooperatifi canlandırarak köylüye can suyu olan Buca Belediyesi, tüketiciye de sağlıklı ürünleri uygun fiyatla ulaştırmak için gerekli tüm fizibilite çalışmalarını gerçekleştirdi.

Buca Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, artık Buca Belediyesi önü ve Şirinyer’de açılan satış tezgahlarında, ilçeye özgü kavun, bardacık ve üzümü üreticiden tüketiciye ulaştırıyor. Bin 300 Buca Belediyesi çalışanının market alışverişlerinde kullandığı Üzüm Kart’ın da geçerli olduğu tezgahlar, Bucalılardan büyük ilgi görüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu