USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
28 Kasım 2021 Pazar 10:19

İHRACAT YAPILAN ÜLKE SAYISI 90’I GEÇECEK

İHRACAT YAPILAN ÜLKE SAYISI 90’I GEÇECEK

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, BUTTİM’i ziyaret ederek esnaf ile bir araya geldi. BUTTİM’in tekstil sektörüne yaptığı katkılara dikkati çekildi.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi’ni (BUTTİM) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül’den merkezde yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. BUTTİM’in tekstil sektöründe ticaret hacmini genişlettiğini ve dünya pazarındaki rekabet ortamında güç sahibi olduğunu belirten Başkan Muharrem İnce, “BUTTİM’de yükselen her kat, tekstilin ihracat değerini artırarak sektöre canlılık katıyor” dedi.

 

‘ESNAF, DURMADAN ÇALIŞTI’

Sanayi kenti Bursa’nın tekstil sektöründe BUTTİM sayesinde çok fazla tecrübe kazandığını söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “BUTTİM, tekstil sektöründe ülkemize katkı sağlayacak birçok kurgu ve operasyonu içerisinde barındırıyor. 25 yıllık tarihi boyunca Bursa’da istihdamı gün geçtikçe daha da fazla artıran BUTTİM, artık tekstilin dinamosu hâline gelmiş durumda. Bu çerçevede ülkemizde böylesine köklü ticaret merkezlerinin artırılması ve esnafımızın bir arada bulunarak birbirine destek olması gerektiği kanaatindeyim. Ekonomik büyüme perspektifi içinde, Bursa’da iş gücü piyasasına değer katan, ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren projeler geliştiren ve tüm bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de ihmâl etmeyen BUTTİM’in ülkemizde yer almasından ayrıca gurur duyuyorum. Ölçeği fazlasıyla büyük olan pandemi sürecinde üretimde ve ihracatta yaşanan tedarik zinciri aksaklıklarına rağmen durmadan çalışan esnafımıza, milletimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

İHRACAT YAPILAN ÜLKE SAYISI 90’I GEÇECEK

Muharrem İnce’ye gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül de “Ahilik teşkilatının büyüdüğü, geliştiği ve beslendiği Bursa, Türkiye’de tekstil sektörünün mihenk taşı konumunda. Global anlamda sektörümüzde bir marka olan ülkemizde, geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kentimizdeki birçok kişi ekmeğini tekstil sektöründen kazandı. Sektörümüzün çıtasını her anlamda daha üst seviyelere çıkarmamız gerektiğinin biliciyle, dünyanın en başarılı tekstil ve ticaret merkezi olma vizyonumuz kapsamında ihracat yaptığımız ülke sayısını 90’ın üzerine çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni nesil rekabet düzeninde bin 732 işyerimiz ile değerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.