USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
20 Ocak 2021 Çarşamba 11:20

İNGİLTERE ENFLASYON BEKLENTİSİNİ AŞTI

İNGİLTERE ENFLASYON BEKLENTİSİNİ AŞTI

İngiltere'de enflasyon aralık ayında yüzde 0,6 ile yüzde 0,5 olan piyasa beklentilerinin biraz üzerine çıktı.

 


İngiltere'de enflasyon Aralık ayında piyasa beklentilerinin biraz üzerine çıktı. Ulaştırma maliyetlerindeki artışın etkisi ile Aralık ayında tüketici fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,6 yükseldi. Gıda fiyatları ise genel olarak düştü.

 

Ekonomistler ise aralık ayında enflasyonun yüzde 0,5 olmasını bekliyorlardı. Kasım ayında yıllık enflasyon yüzde 0,3 seviyesindeydi.

 

Aralık ayında tüketici fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,3 yükseldi. Beklenti yüzde 0,2 artış olacağı yönündeydi. Enerji, gıda, tütün ve alkol hariç tutulduğunda çekirdek fiyatlar bir önceki aya göre yüzde yüzde 9,3 artarken yıllık artış yüzde 1,4 oldu. Çekirdek fiyatların bir önceki aya göre yüzde 0,2 ve yıllık yüzde 1,3 artması bekleniyordu. Aralık ayında perakende fiyat endeksi de bir önceki aya göre yüzde 0,6 ve yıllık yüzde 1,4 arttı.

 

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

 

 

............

Yeni Ekonomide Ekonomide En Güncel Haberler

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin