USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
29 Nisan 2022 Cuma 10:05

İş Dünyasından Burs Desteği

İş Dünyasından Burs Desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), tekstil sektöründe faaliyette bulunan Doğru Grup ile eğitim iş birliği protokolü imzaladı. Firma, nitelikli insan gücünün geliştirilmesi amacıyla üniversiteye staj ve burs desteği sağlayacak. Kurumlar ortak proje ve etkinliklere imza atacak.

 

2 YIL BOYUNCA BURS VERİLECEK

Protokol kapsamında, BUÜ Orhaneli Meslek Yüksekokulu’nun ‘Giyim Üretim Teknolojisi Programı’nı en yüksek puanla kazanan ve kayıt yaptıran ilk üç öğrenciye Doğru Grup tarafından 2 yıllık eğitim hayatı boyunca burs verilecek. Firma aynı zamanda ilgili programlarda eğitim gören öğrencilere staj, işyeri eğitimi ve istihdam konusunda da destek sağlayacak. Nitelikli öğrencilerin tekstil sektörüne kazandırılmasını ve ilgili programlara tercih oranının yükseltilmesini hedefleyen protokol BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Orhaneli MYO Müdürü Prof. Dr. Çağatan Taşkın ve Doğru Grup Yönetim Kurulu Üyesi Medine Kaya tarafından imzalandı. Törende akademisyen ve firma yetkilileri de hazır bulundu.

 

TEKNİK ELEMAN İHTİYACINA KATKI SAĞLAYACAK

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, göreve geldikleri ilk günden itibaren meslek yüksekokulları ile yakından ilgilendiklerini söyledi. En fazla talebin yeni bölümler açılması yönünde olduğunu kaydeden Kılavuz; “Bu taleplere kayıtsız kalmamak adına hemen hemen her ilçe meslek yüksekokulumuzda yeni bir bölüm açmaya gayret ettik. Orhaneli’ndeki Giyim Üretim Teknolojisi Programı’nı açarken Bebüş Tekstil ve Doğru Grup’tan çok kıymetli destekler aldık. Okullarımızda en kısa yoldan sanayicinin ihtiyaç duyduğu teknik elemanların yetiştirilmesi konusuna büyük bir önem veriyoruz” diye konuştu. Orhaneli MYO Müdürü Prof. Dr. Çağatan Taşkın ise firmanın Giyim Üretim Teknolojisi Programı’nın açılış aşamasında da önemli desteklerinin bulunduğuna işaret etti. Doğru Grup Yönetim Kurulu Üyesi Medine Kaya da Orhaneli Meslek Yüksekokulu’na destek vermekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.