USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
25 Ağustos 2021 Çarşamba 16:02

KALİTE BİRLİĞİ DERNEĞİ'NDEN BTSO ZİYARET

KALİTE BİRLİĞİ DERNEĞİ'NDEN BTSO ZİYARET

Kalite Birliği Derneği (KALBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karaman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti. Yerli ve milli üretimi teşvik etmek amacıyla başlattıkları Milli Ses Ver projesi kapsamında bugüne kadar 50 bin bayrak dağıtan KALBİR, 50.002’nci bayrağı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na takdim etti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Divan üyeleriyle birlikte KALBİR yönetimini ağırladı. Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, Derneğin Onursal Başkanı Prof.Dr. Erkan Işığıçok ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yer aldığı ziyarette Bursa ekonomisi ve kalite alanında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Yapılan görüşmenin ardından KALBİR Yönetimi tarafından 150 metrekarelik büyüklüğe sahip olan Türk bayrağı BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a takdim edilerek, Oda Hizmet Binası atrium alanına asıldı.

“BAYRAK MİLLETİMİZİN EN ÖNEMLİ SEMBOLÜ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, KALBİR yönetimine bayrak hediyesi için teşekkür etti. Bayrağın Türk milletinin en önemli sembolü olduğunu ifade eden Başkan Burkay, “KALBİR’in Milli Ses Ver projesi kapsamında bayrak hediye etme geleneğini başlatmasını çok kıymetli buluyoruz. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu projeye destek vermiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Bursa’nın önemli bir sanayi kenti olduğunu ifade eden Başkan Burkay, “Toplam sanayi üretimimiz içerisinde orta ve yüksek teknolojili ürünlerin payı yüzde 52. Bu oran Türkiye’nin iki katından daha fazla. Kent olarak ihracatta kilogram başına birim fiyatımız ise 4 dolar. Ülkemizin dış ticaret açığı varken Bursa olarak biz 7 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veriyoruz. Tüm bunlar Bursa’yı Türkiye ekonomisinde çok özel bir konuma taşıyor.” diye konuştu.

KALİTEDE ÖNCÜ ŞEHİR BURSA

Bursa’nın kalite anlamında da Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Burkay, “Kentimizde dünyaca ünlü markalar var. Bunların birçoğu endüstriyel markalar. Dünyadaki bütün iş profesyonellerinin tanıdığı, alanında en iyi ilk 10 firma arasına giren çok sayıda markamız var. Bursa gibi bir sanayi kenti için de esas olan endüstriyel markalar çıkarabilmektir. Şu anda Bursa bu konuda Türkiye’nin merkezi konumunda. Makineden tekstile, otomotivden gıdaya farklı sektörlerde çok sayıda endüstriyel markaya ev sahipliği yapıyoruz. Amacımız bu markaların sayısını daha da artırmak. Kalite Birliği Derneğimizi de kalite ve marka bilincinin yaygınlaştırılması hedefiyle yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla kutluyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu