USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
29 Mart 2022 Salı 16:31

KDV İndirimi Tamam. Sıra, Fırsatçılarda

KDV İndirimi Tamam. Sıra, Fırsatçılarda

Temel ihtiyaç ürünlerinin KDV’sinin yüzde 8’e indirilme kararını perakende sektörü olarak desteklediklerini belirten Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, “Sektörümüzü rahatlatan bu karardan sonra özellikle Ramazan’da fırsatçılara geçit verilmemeli” açıklamasını yaptı.

 

Bursa Perakendeciler Derneği (Bursa PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Kılıç; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a temel ihtiyaç maddelerine yönelik KDV indirimi açıklaması nedeniyle teşekkür etti. Kılıç, indirimi yansıtma için çalışmalara başladıklarını belirtirken Ramazan nedeniyle fırsatçılara geçit verilmemesi gerektiğini söyledi.

 

‘DEVLETİMİZİN, MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kâğıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin Katma Değer Vergisi’ni (KDV) yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararını desteklediklerini belirten Bursa PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Kılıç, “Cumhurbaşkanımızın; temel ihtiyaç maddelerine yönelik KDV oranını yüzde 18'den yüzde 8'e indirme kararını perakende sektörü olarak yürekten destekliyoruz. Sektörümüzün öncelikli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla hayata geçen KDV indirimini, en kısa sürede raflara yansıtacağız. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da devletimizin, milletimizin yanında olacağız” dedi.

 

‘HAKSIZ REKABET ÖNLENMELİ’

KDV indirimi hamlesinin sektörde olumlu yansımalarının olacağını da kaydeden Haşim Kılıç, “Temel ihtiyaç ürünlerindeki KDV indiriminin, fiyat artışlarının önüne geçme noktasında ciddi faydalarının olacağına inanıyoruz. Vergi yükünü hafifletmeye yönelik bu tür adımlarla enflasyonla mücadelenin de çok iyi seviyelere geleceğine inanıyoruz. Devletimizin hem sektörü, hem de tüketiciyi öncelikli olarak gören adımları önemli rahatlamalar yaratacaktır ancak özellikle Ramazan ayında fiyatlar ile oynayan firmaların haksız rekabete yol açacak çalışmalarına engel olunmasını bekliyoruz. Yıllardır halkımıza en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye çalışan PERDER üyelerimiz, erzak paketleri ve tüm ürünlerde uygun alışveriş imkânı için elinden geleni yapmaktadır. Bursa PERDER üyeleri için ön planda olan fırsatçılık değil, uygun ve kaliteli hizmettir. Tüketicilerimiz; hem fırsatçılara, hem de spekülatörlere karşı dikkatli olmalıdır” ifadelerini kullandı.