USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
05 Aralık 2020 Cumartesi 15:44

Kılıç: Türkiye’ye yatırımlar devam ediyor

Kılıç: Türkiye’ye yatırımlar devam ediyor

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, pandemi sürecinin tüm dünyaya yansıyan olumsuzluklarına rağmen Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğünü söyledi. Kılıç, Türkiye'ye yatırımların devam ettiğini kaydetti.

Ahmet Kılıç, bünyesinde www.haberindogrusu.com ile www.yeriekonomi.net'i bulunduran Troyka Medya'yı ziyaret etti, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Pandemi süreci ile birlikte tüm dünya ekonomilerinde ciddi oranda gerilemeler yaşandığını belirten Milletvekili Ahmet Kılıç, tüm dünya ülkelerinin süreçle birlikte tasarrufa, küçülmeye gitmelerine rağmen Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğünü söyledi. Diğer dünya ekonomilerine kıyasla süren büyümenin Türkiye’nin geleceğe dair umutlarını tazelediğini belirten Milletvekili Ahmet Kılıç, “Ülkemizin geçtiğimiz yıl için bütçesi 1 trilyon 95 milyar TL iken TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndan yeni geçirilen 2020 yılı bütçesi ise yüzde 23 artışla 1 trilyon 346 milyar TL olarak belirlendi. Bu bütçe ile eğitimden sağlığa, milli savunmadan ulaşıma kadar tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek, Türkiye’yi diğer dünya ülkeleri ile rekabet edebilir hale getirecek politikalarımızla İnşallah son 18 yıldır yazdığımız başarı hikayemizi daha da ileri götürebilmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

ÜLKEMİZ 18 YILLIK KAZANIMLARI İLE GELECEĞE YÜRÜYEBİLİYOR
Dünyanın tüm ekonomilerinde krizler, başarısızlık hikayeleri yaşanırken Türkiye’nin bu dönemde kendi içinde kendine yetebilen hatta dünyanın diğer ülkelerine de destek olan bir ülke konumunda olduğunun altını çizen Kılıç, “Ülkemiz başta sağlık hizmetleri olmak üzere son 18 yılda elde ettiği kazanımlar ve kurduğu sistemle geleceğe bakabiliyor. Tüm dünyada ciddi manada küçülmeler yaşanırken Türkiye ekonomisi büyüyor. Başta Hollanda ve Katar olmak üzere pek çok ülkenin Türkiye’ye yatırımları devam ediyor. Bu durum bizim güvenilir bir ekonomi, üretken ve geleceğe dair umut veren bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Bu yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

DÜNYADAKİ KÜÇÜLMEYE RAĞMEN TÜRKİYE ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR
Süreç içerisinde dünyanın büyük ekonomilerinin dahi karşılıksız para basımları gibi hamlelerle ekonomik küçülmelerine yapay çözümler üretmeye çabaladıklarını vurgulayan Milletvekili Ahmet Kılıç, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Özellikle Amerika’da Merkez Bankası 7 trilyon Dolarlık bir bilanço artırımına gitti. Aynı şekilde Avrupa Birliği merkez bankası da aynı hamleleri yaptı. Buna rağmen dünyadaki ekonomik gidişatta ekonomik olarak ciddi sorunlar devam ediyor ama Türkiye’de tam tersine bir büyüme yaşıyoruz. Dünya genelinde yaz aylarında doğalgaz kullanım oranlarına baktığımızda ülkemizin zirvede olduğunu görüyoruz. Bu durum da Türkiye’nin üretim mekanizmalarının hızlı bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Üretiyoruz ve dünya pazarına doğru noktalarda satışlar gerçekleştiriyoruz. İnanıyoruz ki gerçekleştirmiş olduğumuz bütün krizlere karşı dirençli ekonomik hamlelerimizle bu işin de üstesinden geleceğiz ve hedeflerimiz yolunda kararlı adımlar yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.”